Reklama

Przebiega przez Czechy i Polskę i liczy prawie 1000 kilometrów.

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Międzynarodowy Szlak Św. Wojciecha

Przebiega przez Czechy i Polskę i liczy prawie 1000 kilometrów. - Zdjęcie główne

foto Międzynarodowy Szlak Św. Wojciecha

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest nowym szlakiem turystyczno – pielgrzymkowym. Szlak Św. Wojciecha, bo o nim mowa, powstał dzięki polsko – czeskiej współpracy.

Już w niedzielę w kościele Matki Bożej Bolesnej na Górze Wszystkich Świętych w Słupcu zostanie otwarta stacja Nowa Ruda na Międzynarodowym Szlaku Św. Wojciecha. Po mszy, zobaczymy sztukę o życiu i śmierci Św. Wojciecha, w wykonaniu aktorów Ogólnopolskiego Teatru William – Es. Słów kilka o szlaku: Kilkadziesiąt stacji i prawie 1000 km. Międzynarodowy Szlak Św. Wojciecha prowadzi turystę z Pragi przez Wrocław, Poznań, Gdańsk aż po Elbląg. Na tę chwilę szlak obejmuje pięć województw polskich (dolnośląskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie), oraz trzy kraje (kralovehradecki, pardubicki, środkowo-czeski) Być może w przyszłości poprowadzi też do Magdeburga. Znakiem rozpoznawczym szlaku jest „Rękawica Św. Wojciecha”, umieszczana na tablicach informacyjnych i folderach go promujących. Do tej pory szlak obejmował 16 stacji na Dolnym Śląsku: Wrocław, Sobótkę, Świdnicę, Wałbrzych, Dzierżoniów, Niemczę, Henryków, Ziębice, Ząbkowice Śląskie, Kamieniec Ząbkowicki, Bardo, Kłodzko, Stary Wielisław, Duszniki Zdrój, Lewin Kłodzki, Czermna. Teraz dołączy do nich Nowa Ruda. Szlak Św. Wojciecha to także wspólne dziedzictwo kulturowe. Zarówno w Polsce jak i w Czechach kult świętego był bardzo silny i widoczny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy