Reklama

Strajkują, a egzaminy trwają

Opublikowano: czw, 11 kwi 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Strajkują, a egzaminy trwają - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników oświaty. Sprawdzamy jak sytuacja wyglądała w naszych szkołach.

GMINA NOWA RUDA W gminnych szkołach jest po ok. 10 dzieci, które mają zajęcia świetlicowe. Tu strajk nauczycieli i pracowników oświaty nie zagroził egzaminom gimnazjalnym. 9 kwietnia (wtorek) w Zespole Szkół nr 1 w Jugowie strajkowało 30 pracowników, w Zespole Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kł., 20 osób, w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie 36. Łącznie liczba strajkujących nauczycieli i pracowników oświaty to 86 osób, na 132 pracowników tych trzech placówek. MIASTO NOWA RUDA W noworudzkich szkołach odbywają się tylko zajęcia opiekuńczo – wychowawcze. Strajkują wszystkie szkoły. Codziennie zmienia się też liczba uczniów, nad którymi czuwają dyrektorzy szkół i katecheci. W Nowej Rudzie egzaminy gimnazjalne odbywają się w trzech szkołach podstawowych. RADKÓW 10 kwietnia (środa) w Radkowie strajkowało 138 nauczycieli i pracowników oświaty (83%). Do szkoły przyszło 1 dziecko, które było pod opieką dyrektora i katechety. Katecheci na znak solidarności ze strajkującymi pojawili się w placówkach w czarnych koszulkach. W poniedziałek i wtorek (08 i 09 kwietnia) w szkołach dzieci nie było. Radków również przystąpił do egzaminów. Przypomnijmy, że 10 kwietnia uczniowie przystąpili do egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy