Reklama

Szczyt marzeń to nie jest

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto: użyczone

Szczyt marzeń to nie jest - Zdjęcie główne

foto foto: użyczone

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Drogowcy pojawili się na odcinku drogi powiatowej Włodowice -Świerki. Rozpoczęli łatanie dziur, ale jak mówi pan Sławomir, nie tego spodziewali się mieszkańcy po tak długiej walce o remont drogi.

No cóż, dziury znikają, ale czy to zadowala mieszkańców, którzy tak bardzo domagali się remontu kapitalnego tej drogi? Wykonywane prace szczytem ich marzeń raczej nie są. - Prace rozpoczęły się od strony Włodowic. Pożal się Boże. Stoi jedno auto z asfaltem. Łopatą wyrzucają go na drogę. Grabiami zbierają jego nadmiar. Przejeżdża walec i lecą dalej – relacjonuje Sławomir Wiak, mieszkaniec wsi Dworki. - Mniejsze dziury zostawiają, a tylko większe łatają. To wszystko jest nierówne. Nowy asfalt nie pokrywa się ze starym, robią garby. Będzie jeszcze gorzej - załamuje ręce Pan Sławomir. Robią, by robić? Pan Sławomir twierdzi, że nikt nie zwraca uwagi na to, co mówią i czego oczekują mieszańcy. - Coś ich ruszyło. Ale robią, żeby było widać, że coś robią. Nie zważają na to, co mówimy. Katastrofa się zaczyna, jak przychodzą deszcze. Woda nie ma gdzie spływać, bo w rowach zalegają gałęzie. Śmiechu to wszystko warte - ocenia Sławomir Wiak. - Poczekamy jak skończą. Zobaczymy jak to będzie wyglądać – dodaje. Przypomnijmy, że władze kłodzkiego starostwa zapowiedziały przygotowanie dokumentacji na kapitalny remont tej drogi. Na razie tłumaczą się z obecnego remontu. - To jest robione masą na zimno. To jest tymczasowa naprawa. Tam nie można rozciąć asfaltu, bo się rozsypie. Jednak to wszystko na pewno będzie wyrównywane - informuje Bartosz Wojciechowski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kłodzku. - W planach na 2019 r. jest zlecenie wykonania dokumentacji technicznej, która szacowana jest na ok. 120 tys. zł. Wówczas będziemy mogli zacząć starać się o pozyskanie funduszy zewnętrznych, np. rządowych na remont lub remontować drogę przy współpracy z gminą - dodaje Piotr Marchewka, członek zarządu powiatu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy