Reklama

Szkoła nr 3 filią

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Szkoła nr 3 filią - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami dwa spotkania władz miasta z rodzicami i pracownikami Szkoły Podstawowej nr 3

We wtorek w godzinach popołudniowych w sali gimnastycznej szkoły gromadzą się rodzice uczniów, nauczyciele i władze miasta. Samorządowcy tłumaczą, że gdyby szkoła nadal istniała, to jej uczniowie uczyliby się w trybie kilkuzmianowym, a zajęcia kończyłyby się ok. godz. 19.00. Zdecydowana większość rodziców na takie rozwiązanie się nie zgodziła. W związku z tym Szkoła Podstawowa nr 3 stanie się filią Szkoły Podstawowej nr 2.

Burmistrz Tomasz Kiiliński tak tłumaczył zgromadzonym rodzicom sprawę: W centrum mamy dwie szkoły podstawowe. Ani jedna, ani druga szkoła chcąc pomieścić 8-letnie roczniki nie zmieści ich w swoich obiektach. Zatem powstała idea połączenia trzech szkół w centrum miasta, aby stworzyć optymalne warunki nauczania i najlepszy oświatowy obiekt, który będzie realizował tę reformę. W Szkole Podstawowej nr 3 podobnie jak w Szkole Podstawowej nr 2 zapewnienie standardów nauki jakie dzisiaj funkcjonują w naszych szkołach byłoby niemożliwe. W przypadku likwidacji gimnazjum w obu szkołach dzieci musiałyby się tłoczyć na dwie zmiany. W związku z tym propozycja rozwiązania tego problemu musi polegać na połączeniu i niestety na likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3. Odniosę się do jednej bardzo ważnej opinii, której jeszcze nie ma. Mowa o negatywnej opinii w sprawie likwidacji szkoły. Jednocześnie pan kurator widząc problem szkół podstawowych zaproponował wariant inny, polegający na przekształceniu Szkoły Podstawowej nr 3 w filię. Nie zmienia to zaproponowanego przez nas wariantu, polegającego na tym, że dzieci z oddziałów 0-3 klasy będą się uczyć w obecnej SP nr 3 i w obecnej SP nr 2, a w Szkole Podstawowej nr 3  będzie filia Szkoły Podstawowej nr 2. Nowa szkoła przy ul. Kopernika na początku, czyli w roku 2017/2018 ma uczyć klasy 4-7, w następnym roku klasy 4-8. Natomiast w obu dzisiejszych szkołach podstawowych uczą się dzieci z oddziałów 0-3. Te wszystkie klasy będą się uczyły w budynku "A" obecnego gimnazjum. Natomiast w budynku "B" będą dwa roczniki gimnazjum, które za dwa lata opuszczą szkołę. Jest to bardzo duża szkoła. Posiada kompleks boiskowy i salę gimnastyczną. Jest tam miejsce do stworzenia szkoły podstawowej, która będzie uczyła wszystkie dzieci z centrum Nowej Rudy w oddziałach 0-8 w przyszłości, a na ten moment 4-8. 2 klasy SP nr 2 i SP nr 3 przechodzą do obiektu przy ul. Kopernika w niezmienionym składzie osobowym. Wychowawcy również zostaną ci sami. Symulacja planu lekcji wygląda niestety tak, że zajęcia niektórych klas kończyłyby się o godz. 17:00. Mamy XXI wiek i uczenie na takie zmiany przerabialiśmy kilkanaście lat temu we wszystkich szkołach we względu na to, że nie było obiektów szkolnych. Wówczas mieliśmy 3-razy więcej dzieci w naszym mieście. Za kilka lat w centrum miasta będziemy mieli 2 oddziały w jednym roczniku. Dzisiaj zazwyczaj są po 3 oddziały. Obiekt gimnazjum zamierzamy w najbliższym czasie przystosować do nauczania młodszych dzieci. Stworzyć tam nieistniejącą obecnie stołówkę i zaplecze świetlicowe dla szkół.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy