Reklama

Szpital się sypie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szpital się sypie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ordynator zapowiada rezygnację z pracy w noworudzkim szpitalu

 

Sypie się kadra noworudzkiego szpitala. Pozostało już tam niewielu lekarzy. Niechętnie dyżury pełni m. in. lekarz Sebastian Lisiewicz. Wiele wskazuje jednak, że to dopiero początek prawdziwych problemów. Stanie się tak, gdy spełnią się zapowiedzi o rezygnacji z pracy i wyjeździe do Wrocławia ordynatora oddziału wewnętrznego dr Tadeusza Stępkowskiego. Lekarz na razie nie potwierdza tych informacji. Nie podaje też konkretnego terminu przeprowadzki do stolicy Dolnego Śląska.

Natomiast sama Jadwiga Radziejewska wydaje się być zaskoczona zapowiedziami. - Nie mamy informacji, ażeby odchodził z pracy dotychczasowy ordynator oddziału wewnętrznego. Dyżury lekarskie na miesiąc maj zabezpieczone są bez problemów - przekonuje dyrektorka.

Jednocześnie Jadwiga Radziejewska dementuje infomacje, a planach przeniesienia oddziału wewnętrznego z Nowej Rudy. O tym już publicznie mówią w nieoficjalnych rozmowach pracownicy kłodzkie- go szpitala. Wskazują nawet miejsce - poddasze budynku głównego kłodzkiego szpitala. Radziejewska jednak zaprzecza. - Nic nie wiem o planach przenoszenia oddziału wewnętrznego z Nowej Rudy - przekonuje dyrektorka.

Nie mamy dobrych informacji dla pacjentów i pracowników noworudzkiego szpitala. W tym roku nie mają oni co liczyć na przeprowa- dzenie jakichkolwiek remontów. - Ze względu na brak środków fi- nansowych - tłumaczy Jadwiga Radziejew- ska, dyrektorka Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku, pod który podlega noworudzki szpital. Jak jednak zapewnia Radziejewska noworudzka lecznica nie jest wyjątkiem. - Nie ujęto żadnych remontów nie tylko w szpitalu w Nowej Rudzie, ale też w szpitalu w Kłodzku - podkreśla Radziejewska.

 

Dlaczego nie ma szans na calodobowe laboratorium? Jakie zagrożenia się z tym wiążą?

Więcej przeczytasz w Gazecie Noworudzkiej nr 989

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy