Reklama

Tajemnica ministra

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tajemnica ministra - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister Środowiska nie chce ujawnić powodów odwołania dotychczasowego dyrektora Parku Narodowego Gór Stołowych, Bartosza Małka. Jak twierdzą ministerialni urzędnicy uzasadnienia odwołania podawać nie muszą. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że Małek skonfliktował się z ministerialnymi urzędnikami.

Po tym jak gruchnęła informacja o odwołaniu dotychczasowego dyrektora Parku Narodowego Gór Stołowych zapytaliśmy o powód tak niespodziewanej decyzji Ministra Środowiska. Dostaliśmy odpowiedź, która tak naprawdę niczego nie wyjaśnia. - Dyrektor parku narodowego jest powoływany i odwoływany na mocy ustawy o ochronie przyrody. Pracownik zatrudniony na podstawie powołania może być odwołany w każdym czasie bez podania uzasadnienia. Obecnie trwają przygotowania do konkursu na stanowisko dyrektora Parku Narodowego Gór Stołowych. Pełniącym obowiązki dyrektora został dotychczasowy zastępca Bartłomiej Jakubowski - brzmi lakoniczna odpowiedź pracowników Ministerstwa Środowiska. Sam Bartosz Małek, do dziś nie dowiedział się dlaczego został tak nagle odwołany. - Nic nie wiem. Dostałem taką samą informację jak Państwo, że zostałem odwołany i również bez podania przyczyny. To wszystko jest tak skonstruowane, że jest to decyzja, która nie podlega odwołaniu, więc jest to ostateczna decyzja - mówi Bartosz Małek, dotychczasowy dyrektor Parku Narodowego Gór Stołowych. Chce zostać w Parku Małek przyznaje, że nie wyobraża sobie życia gdzie indziej i pracy na rzecz innego obszaru Polski. - To jest miejsce, któremu poświęciłem całe życie. Od momentu kiedy mówiło się o powołaniu parku, to już jako student się tym interesowałem. To jest moja pasja i moje życie. Jest mi przykro, że tak się stało i chciałbym tę wiedzę i energię, którą mam, dalej dawać temu miejscu – mówi Bartosz Małek. - W parku byłem na stażu, podleśniczym, leśniczym, kierownikiem zespołu ds. udostępniania parku, byłem dyrektorem parku. I jeszcze jest parę etatów, na których w parku nie pracowałem. Myślę, że też bym się na nich realizował - ocenia dotychczasowy dyrektor.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy