Reklama

Zgłoś się do zarządcy cmentarza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zgłoś się do zarządcy cmentarza - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Nowej Rudy, którzy mają groby swoich bliskich na cmentarzach w centrum miasta oraz dzielnicy Słupiec alarmują, że bardzo rzadko koszona jest trwa na terenie nekropolii.

Są okresy w ciągu roku, że cmentarz wygląda jak jedno wielkie pole zarośnięte trawą sięgającą aż po pas - alarmują czytelnicy "Gazety Noworudzkiej", którzy od miesięcy proszę o interwencję w tej spawie. Ostatecznie kilkanaście dni temu głos w tej sprawie zabrał Krzysztof Czajka, jeden z najbliższych współpracowników burmistrza Tomasza Kilińskiego. - Zgodnie z umową na administrowanie cmentarzami komunalnymi, za utrzymanie porządku i koszenie na cmentarzach komunalnych odpowiada administrator cmentarzy, czyli przedsiębiorstwo Czesława Kantorskiego - stwierdził rzecznik prasowy burmistrza. Czajka przypomina, że zgodnie z podpisaną umową na każdym z cmentarzy koszenie trawy powinno odbywać się minimum 5 razy w roku. - Jednocześnie obowiązek utrzymania czystości i porządku na grobie i w jego otoczeniu spoczywa na dysponencie grobu - przypomniał Czajka. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się kolejne koszenie. - Kolejne koszenie odbędzie się, jak zaistnieje taka potrzeba - odpowiada dyplomatycznie rzecznik prasowy Kilińskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy