Reklama

Turyści oblegają Włodarz

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: wlodarz.pl

Turyści oblegają Włodarz - Zdjęcie główne

foto foto: wlodarz.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Turystów jest więcej niż w roku ubiegłym. Są ograniczenia, ale jak przekonuje Krzysztof Szpakowski, właściciel Włodarza, obróciły się one na korzyść dla zwiedzających podziemny kompleks.

Włodarz ponownie otworzył się po pandemii 18 maja. Dziś podziemny kompleks można zwiedzać w takich samych godzinach jak przed wybuchem epidemii. Do podziemi wejdziemy w godz. od 9:00 do 19:00, od poniedziałku do niedzieli. - Wejścia mamy najrzadziej co godzinę w zależności od tego jak kształtuje się ruch i zapotrzebowanie. Grupy zostały zmniejszone z 50 osób do 35. Spowodowane jest to oczywiście wymogami związanymi z pandemią. Jest to jednak z korzyścią dla turystów, bo w mniejszych grupach lepiej się zwiedza, lepiej słychać, lepiej można wszystko zobaczyć - przekonuje Krzysztof Szpakowski, właściciel Włodarza. Odwiedzając Włodarz zwiedzimy wszystkie jego części - zarówno obiekty na zewnątrz, jak i pod ziemią. - Są małe ograniczenia. Na sali mieściło się wcześniej 60 osób, w tej chwili są to 24 osoby. Ale na zewnątrz są dwa duże namioty, więc nie ma takiej możliwości, aby goście nie mieli gdzie się schronić i poczekać na kolejne wejście - zapewnia właściciel Włodarza. Więcej niż wcześniej Krzysztof Szpakowski nie ukrywa, że w tym roku ruch turystyczny jest większy niż w latach ubiegłych. - Jest inaczej niż w poprzednich latach dlatego, że kiedyś było to bardziej przewidywalne. W soboty i niedziele było zdecydowanie więcej gości, w tygodniu było mniej. A teraz jest to nieprzewidywalne – mówi nam Krzysztof Szpakowski. Włodarz to nie tylko obiekty na i podziemne, które możemy zwiedzać. Tu organizowane były też różne rekonstrukcje, czy pikniki militarne. Były, bo w tym roku żadnych imprez nie było i nie będzie. - Odwołałem dwie cykliczne imprezy, które organizowałem, czyli Piknik Militarny Góry Sowie i Zjazd Eksploratorów. Nie odbyły się w związku z pandemią - przyznaje Szpakowski. Włodarz jest największym u nas, pochodzącym z czasów II wojny światowej z udostępnionych obiektów. To łącznie, na dwóch poziomach, 4 kilometry tras do zwiedzania. To też jedyny obiekt, w którym funkcjonuje podziemne kino. Zwiedzanie rozpoczyna się właśnie w nim, od 12 minutowego filmu o historii powstania Riese i samego Włodarza. Dodatkową atrakcją jest pływanie łodziami po zalanej części podziemi (noszenie maseczek jest obowiązkowe).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy