Reklama

Tylko 32 osoby

Opublikowano: pon, 18 mar 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Tylko 32 osoby - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ankiety zostały wypełnione, złożone i zweryfikowane przez urzędników. Zainteresowane mieszkaniami w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” były zaledwie 32 osoby.

W lutym mieszkańcy zainteresowani mieszkaniami z rządowego programu, które mają zostać wybudowane także w Nowej Rudzie mogli wypełniać i składać ankiety, które pozwolą ocenić jak duże jest zapotrzebowanie na lokale, o jakim metrażu i jakiej wysokości czynsz za nie są w stanie płacić mieszkańcy. Wypełniono 32 ankiety. Tak mieszkańcy odpowiadali na pytania zawarte w ankiecie. Wielkość mieszkania: do 30 m² – 3 os. do 45 m² – 14 os. do 56 m ² – 8 os. powyżej 56 m ² – 7 os. Maksymalna wysokość czynszu: od 15 zł do 18 zł – 19 os. do 20 zł – 13 os do 25 zł i więcej – 0 os Wybór opcji: Wynajem – 5 os wynajem z dojściem do własności – 27 os Wyposażenie mieszkania: stan deweloperski – 7 os ( 2 osoby nie zaznaczyły nic ) stan wykończony – 23 os Dochody netto na jednego członka rodziny: od 500 zł do 1000 zł - 11 os. od 1000 zł do 2000 zł – 13 os. od 2000 zł do powyżej - 8 os Obecne miejsce zamieszkania: Nowa Ruda – 8 os Drogosław – 6 os Słupiec - 14 os Poza miastem - 5 os Ponoszone koszty miesięczne z tytułu czynszu lub wynajmu mieszkania: powyżej 1000 zł – 8 os od 501 do 1000 zł - 16 os nie więcej niż 500 – 5 os nie ponoszę żadnych kosztów – 3 os Ankieta zawierała też m.in. pytania o źródło dochodów, liczbę osób należącą do gospodarstwa domowego i o posiadanie samochodu. Z 32 osób, które wypełniły ankietę jedna osoba wymaga przystosowania mieszkania dla potrzeb osoby niepełnosprawnej ruchowo. 4 osoby obecnie starają się o przydział mieszkania komunalnego, a 8 poszukuje go na wolnym rynku. Co dalej? Urzędnicy ankiety zweryfikowali. Teraz musi to zrobić BGK Nieruchomości. Miasta zostały podzielone na tzw. pakiety. W pakiecie I są: Środa Śląska, Wołów, Strzelin i Jaworzyna Śląska. W pakiecie II: Nowa Ruda, Ząbkowice Śląskie i Kudowa Zdrój. Do którego pakietu przystąpić, zastanawiają się włodarze miast Szczawna Zdroju i Strzegomia. Żeby BGKN rozpoczął dalsze rozmowy w temacie kolejnego etapu realizacji programu, każdy pakiet musi wykazać, że inwestycja będzie realizowana za ok. 20 milionów zł. Pod koniec marca odbędą się spotkania i rozmowy włodarzy poszczególnych miasta. Dla miast z pakietu I spotkanie odbędzie się w Środzie Śląskiej, dla pakietu II w Ząbkowicach Śląskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy