Reklama

Umowa od września. Nowe ujęcia za rok

Opublikowano: czw, 29 sie 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Umowa od września. Nowe ujęcia za rok - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Coraz bliżej podpisania umowy i określenia nowych warunków dostaw wody z Radkowa do Nowej Rudy. Burmistrz zdradza też, gdzie powstaną nowe ujęcia.

- Do końca tego miesiąca prezes Radkowskich Usług Komunalnych oraz prezes noworudzkich wodociągów mają omówić warunki umowy. 1 września ma być podpisana umowa - zapowiada Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Wstępne warunki są takie, że określamy stałą ilość wody odbieranej przez Nową Rudę. Pozostaje jeszcze rozmowa o stawce, ok. 40 groszy za metr sześcienny wody. To jednak nie jest jeszcze pewne. Na razie ma być określona ilość dostarczanej wody - dodaje burmistrz. Radków będzie dostarczał Nowej Rudzie wody w graniach 400-500 metrów sześciennych rocznie. - Będą inne warunki i wzajemne gwarancje. Dotychczas funkcjonowało to trochę na zasadzie porozumienia partnerskiego, a to musi być jednak umowa cywilnoprawna - przekonuje burmistrz. To będzie najlepsze rozwiązanie dla obydwu stron. - W przyszłym roku będziemy prawdopodobnie otwierać dwa ujęcia rezerwowe. Ja mam tę wodę, dlaczego więc z dobrej, a nawet bardzo dobrej wody nie mieliby skorzystać mieszkańcy Nowej Rudy - pyta Jan Bednarczyk. - A cena? Takie ceny bezpośrednich dostaw stosuje się na naszym terenie, w granicach 40-50 groszy. W Polsce te ceny są wyższe. To będzie też konkretny zastrzyk dla naszej spółki, ale musi on być stały. Nie może być tak, że my nie wiemy, ile będzie i nie możemy zaplanować przychodu spółki. Dlatego walczę o to, żeby określić ilość wody. Wówczas wiem, że spółka będzie miała tyle dochodu w roku i tyle może wpisać np. na inwestycje - dodaje burmistrz. Nowe ujęcia W tej chwili władze gminy Radków ma już gotowy projekt dotyczący ujęcia w Tłumaczowie. Jest też wydane pozwolenie budowlane. Teraz władze składają wniosek o uzyskanie dofinansowania, aby tę inwestycję móc zrealizować. - Jak przejdziemy, to tam będziemy budować wodociąg w przyszłym roku. To jest ważne bo mamy często problemy z dostawami wody do Tłumaczowa i musimy pompować wodę przez górę, przez Gajów. Tak mielibyśmy Gajów wyłączony dla Gajowa, a Tłumaczów zasilałby siebie i Ścinawkę Gr. - tłumaczy Bednarczyk. - Mamy już komplet dokumentacji. Głębinówki znajdą się na obszarze ponad 2 ha z otuliną, ochroną, żeby woda nie była skażona. Z kolei w Ratnie, w rejonie centrum kultury mamy ujęcie wydzielone. Teraz projektujemy stację ujęć. To jest ogromne źródło o dużej wydajności i woda na pograniczu mineralnej - podsumowuje burmistrz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy