Reklama

Urzędnicy nie wiedzą, policja wie

Opublikowano: czw, 16 maj 2019 00:00
Autor:

Urzędnicy nie wiedzą, policja wie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O bójkach, do których ma dochodzić przed i w okolicach kręgielni Centrum Rozrywki Nowar oraz Remizy Pub przy ul. Piłsudskiego noworudzcy urzędnicy nic nie wiedzą. O interwencjach w tych miejscach mówią za to mundurowi.

W miejscach gdzie sprzedawany jest alkohol o bójkę nie trudno. Tym bardziej, że często odwiedza je młodzież. Ochroniarzy tu nie ma, ale są bójki, do których jak donoszą czytelnicy dochodzi wśród klientów przed i w okolicach tych lokali. - W ubiegłym roku w przypadku Remizy Pub była jedna interwencja policyjna. Jeżeli chodzi o Nowar to tych interwencji było pięć, w tym dwie w lokalu. Dwie były w ubiegłym roku i trzy w tym roku - mówi nam Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. Straż i urzędnicy sygnałów nie mają Niepokojące informacje o bójkach w tych miejscach nie dotarły za to do strażników miejskich i noworudzkich urzędników. - W ostatnim czasie, żadnych interwencji w tych miejscach nie było - mówi nam Piotr Kwiecień, komendant Straży Miejskiej w Nowej Rudzie. Pomimo to strażnicy widoczni są w okolicach tych miejsc coraz częściej. - Tak jak zapowiadałem wzmożone zostały patrole, zwłaszcza wieczorami na trasie z Centrum Rozrywki Nowar do centrum miasta - zapewnia komendant. Było to konieczne, ponieważ pod koniec marca wandale totalnie zdewastowali przystanek przy ul. Piłsudskiego. Niecały miesiąc później dzieła dokończyli i zniszczyli kolejny przystanek na tej samej ulicy. Alkohol jest problemem? Po alkoholu zawsze jesteśmy „odważniejsi” i bardziej skorzy do bójek. Może to on jest właśnie problemem? - Nie wpłynęły do nas żadne informacje ze Straży Miejskiej, sąsiedztwa bądź Policji o sytuacjach wyjątkowych w okolicy wymienionych lokali, co miałoby skutkować cofnięciem licencji na sprzedaż alkoholu - mówi nam Krzysztof Czajka, rzecznik prasowy noworudzkiego magistratu. - Brak ochroniarzy nie stanowi podstawy do cofnięcia licencji – ocenia urzędnik. Wracamy zatem do propozycji zamontowania kamery, zwłaszcza w tak newralgicznym punkcie jak wspomniana już trasa z Centrum Rozrywki Nowar do centrum miasta, którą porusza się młodzież - głównie wieczorową porą, gdy zaczyna się weekend.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy