Reklama

Urzędnicza przepychanka o śmieci

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto ilustracyjne: pixabay.com

Urzędnicza przepychanka o śmieci  - Zdjęcie główne

foto foto ilustracyjne: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Psy wyjadają wędliny, koty wylizują pojemniki po śledziach, a na szczury trzeba wysypywać trutki. Lokatorzy bloku przy ul. Kwiatkowskiego 7 w dzielnicy Słupiec chcą zgłosić sprawę do sanepidu, bo jak mówią: „tak się dalej nie da”.

Mieszkańcy mają dość wiecznego syfu wokół pojemników, przy których już zalęgły się szczury. Grożą, że jeżeli coś się nie zmieni, pójdą z tym do sanepidu. - Sprawę chcę zgłosić do sanepidu w Kłodzku. W czwartek kontener jeszcze jest pusty i można z niego korzystać i wyrzucić śmieci. W piątek już zaczyna się problem, a w poniedziałek nie ma szans na wyrzucenie jakichkolwiek śmieci. Wyrzucają tu resztki wędlin, skorupki, wiaderka po śledziach, to wszystko leży na ziemi. Podchodzą psy, rozszarpują te wędliny, koty wylizują pojemniki po śledziach - mówi zbulwersowana pani Anna. - Ostatnio musieliśmy wysypać już trutkę, bo szczury się tam zalęgły, a kontener stoi dodatkowo w chaszczach co jest utrudnieniem nawet dla tych, co te śmieci wywożą – dodaje mieszkanka. Temat dla Zdunka i Kuzaka Sprawą powinni zająć się zdaniem mieszkańców: zarządca budynku, czyli Noworudzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i firma, która odbiera w mieście odpady, czyli Noworudzkie Usługi Komunalne. Ani jedni, ani drudzy jednak nie mają możliwości, aby ustalić, kto nielegalnie tam wysypuje swoje śmieci. Mogą za to doprowadzić do częstszego wywożenia odpadów. Marian Zdunek jasno wskazuje za to, że odpady komunalne powinny być wywożone przez NUK zgodnie z harmonogramem ustalonym z urzędem miejskim, ale jeszcze częściej niż teraz. - Z opinii mieszkańców nie tylko ul. Kwiatkowskiego, ale również innych budynków zarządzanych przez naszą spółkę wynika, że częstotliwość wywozu odpadów biorąc pod uwagę wysokość opłat powinna być zwiększona – ocenia Marian Zdunek, prezes NTBS-u. Na razie Zdunek chce zabezpieczyć teren. - My naprawimy bramę oraz dostarczymy mieszkańcom wspólnoty oraz NUK- -owi klucze do niej - zapowiada Zdunek. Co ciekawe, Grzegorz Kuzak, prezes Noworudzkich Usług Komunalnych przypomina, że wszystkie sprawy związane z porządkowaniem miejsc gdzie gromadzone są odpady komunalne (monitoring, dobór odpowiednich pojemników, dezynfekcja itp.) powinien zająć się zarządca budynku. - Bo odpady z ulicy Kwiatkowskiego 7 odbierane są zgodnie z obowiązującym harmonogramem – zapewnia Kuzak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy