Autor: | Zdjęcie: <p><span style="font-size: xx-small;">fot. USKS</span></p>

USKS Ludwikowice Kłodzkie - Zdjęcie główne

foto <p><span style="font-size: xx-small;">fot. USKS</span></p>

WiadomościSezon biegowy trwa w najlepsze!

SUPERBIEG (dystanse 10 i 21 km) ,Polanica - 8.05, Bielawa – 24.07, Ludwikowice - 25.09.,wszędzie 10 i 21 km. Miniony weekend to prawdziwe święto biegowe, w całym kraju zorganizowano wiele ciekawych biegów. 16 kwietnia (sobota) odbył się Silver Run w Srebrnej Górze. Trasy Silver Run prowadzą szlakami turystycznymi Gór Sowich i Bardzkich, o umiarkowanej trudności technicznej, bez dużych przewyższeń, z licznymi zakrętami i rozwidleniami. W sobotnie przedpołudnie ponad 130 zawodników wystartowało w biegu z cyklu "Silver Run". Startujący mieli do wyboru dwa dystanse: 12 i 21 km. Na dystansie 12 kilometrów najszybszy był Krzysztof Jilek, a na 21 kilometrów triumfował Mariusz Piekielny. Janusz Ferenc wystartował na dystansie półmaratonu. Na 83 startujących Panów Janusz z czasem 1:39:36 dobiegł na 14 miejscu. Uplasował się na III miejscu podium w swojej kategorii. W biegu wzięła udział silna biegowa ekipa z miasta i gminy Nowa Ruda. Janusz Ferenc ponownie stanął na podium w swojej kategorii. Z czasem 1:39:36 zajął III miejsce w M60 i 14 open. Pozostali dwa panowie to Zdzisław Dobras i Roman Awrycewicz. Roman wystartował w półmaratonie, Zdzisław na krótszym dystansie. Roman czasem 1:38:12 wywalczył II miejscu w swojej kategorii M50 oraz 12 miejsce w klasyfikacji open. Z krótszym dystansem 12 kilometrowej trasy zmierzył się mieszkający w Dzikowcu- Zdzisław Dobras. , który odnotował świetny występ. 12 km w 56:06, co dało mu zwycięstwo w kategorii oraz 6 miejsce open.