Reklama

Vincent Vik odpiera zarzuty Bednarczyka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. FB

Vincent Vik odpiera zarzuty Bednarczyka - Zdjęcie główne

foto fot. FB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozmawiamy z Vincentym Vikiem, która ujawnia nowe fakty o Audiolake

Przed tygodniem burmistrz Jan Bednarczyk powiedział, że Audiolake nie odbędzie się w Radkowie, bo zażyczył Pan sobie 70 tys. zł. To prawda?

Zaczynając od początku - jest takie przysłowie „gentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach”. Ale jeśli już zosta- łem wywołany do tablicy, to postaram się rzucić trochę światła na ten temat. Odnosząc się do słów Pana Burmistrza, którego mimo wszystko szanuje i darzę sympatią, to niczego sobie nie zażyczyłem. Powodów przeniesienia Audiolake do Nysy jest kilka. Głównym powodem jest fakt, że z różnych względów ograniczono nam możliwość organizacji festiwalu na całym obiekcie nad zalewem w Radkowie. Chcieliśmy z tego miejsca zrobić prawdziwe miasteczko festiwalowe oraz wydłużyć czas trwania imprezy z jednego do trzech dni. Tak aby każdy dzień był inny muzycznie. Mieliśmy plany związane z powiększeniem imprezy o kilka scen, jak również ze ściągnięciem w to miejsce czołowych światowych gwiazd muzyki tanecznej. A to w dużej mierze udało nam się zrobić przez te sześć lat, ale chodziło nam również o urozmaicenie muzycznej palety. Chcieliśmy wprowadzić także pokazy, jak i możliwość korzystania z różnych form sportowych związanych z wodą, jak np: wakeboard z zawodowymi instruktorami, itp. W związku z naszymi działaniami i chęcią rozwijania imprezy przy jednoczesnym utrzymaniu ceny biletu wstępu na średnim, a nie wygórowanym poziomie, od kilku lat staraliśmy się od władz miasta uzyskać większe dofinansowanie. Należy tu zwrócić uwagę na fakt, że większość dużych komercyjnych imprez odbywających się w miastach, które są jednocześnie ich wizytówką otrzymują dofinansowania z budżetu tych miast. Proszę też nie mylić dofinansowania z finansowaniem, jak to bywa w przypadku większości imprez miejskich. Przed wyborami samorządowymi Pan Burmistrz obiecywał nam, że jeżeli pozostaniemy w Radkowie z naszym festiwalem, to zostanie nam zwiększony grant. Wtedy moją propozycją, a nie życzeniem, czy żądaniem było, aby zwiększyć grant do ok. 70 tys. zł. Wówczas moglibyśmy dalej rozwijać tę imprezę co niewątpliwie byłoby z korzyścią nie tylko dla miasta i gminy Radków, ale i całej Kotliny Kłodzkiej.

Jakie mieliście jeszcze argumenty, które miały przekonać burmistrza?

Wskazywaliśmy również na fakt, że Audiolake Festival stał się nieformalnie drugą marką w naszym kraju po Sunrise Festival. Jest to impreza międzynarodowa, którą organizujemy z rozmachem. Gromadzi tak dużą rzeszę fanów muzyki elektronicznej z Polski, Czech, ale i całej Europy. Jest jednocześnie jedyną imprezą masową w Kotlinie Kłodzkiej, która utrzymała się przez sześć lat. I to pomimo tego, że jest to impreza płatna. Ludzie, którzy przyjeżdżają co roku na Audiolake zasilają lokalny biznes, hotele, kwatery prywatne, restauracje, bary, stacje paliw, itd. Większość z nich wraca z rodzinami w celach wakacyjnych i turystycznych, bo festiwal odkrył dla nich ten piękny region Promocja samej imprezy obejmuje całą Polskę, ale również Czechy, Niemcy i Holandię. Spoty reklamowe, w których przewijała się nazwa Radków pojawiały się w ogólnopolskich radiach, telewizjach, gazetach oraz kilkudziesięciu portalach internetowych. Te kilkadziesiąt tysięcy ludzi z całej Polski, Czech i Europy, które bawiło się na naszym festiwalu i odwiedziło Radków na przestrzeni tych sześciu lat powinny być najlepszymi dowodami, że takie imprezy są potrzebne i są napędem dla lokalnej gospodarki.

Ale jak rozumiem te argumenty nie przekonały burmistrza i dlatego zdecydowaliście się przenieść imprezę do Nysy?

Nasze argumenty niestety nie zdołały przekonać władz miasta i nie udało się zwiększyć dotacji dla nas. Co więcej odebrano nam prawie w całości dotację, którą otrzymywaliśmy od miasta, a stanowiła ona aż 5 proc. budżetu festiwalu. W związku z brakiem perspektyw rozwoju oraz nie mając możliwości utrzymania Audiolake na dotychczasowym poziomie w tym miejscu, a oczekiwania klubowiczów, którzy co roku tak licznie nas odwiedzają i są coraz wyższe co jest dla nas w pełni zrozumiałe, zmuszeni byliśmy podjąć decyzję o przeniesieniu festiwalu w inne miejsce. Cieszymy się ogromnie z faktu, że mamy możliwość organizacji tegorocznego Audiolake w przepięknym miejscu, jakim jest Jezioro Nyskie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy