Reklama

W Nowej Rudzie zamontowanych zostanie 8 czujników jakości powietrza. Gdzie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

W Nowej Rudzie zamontowanych zostanie 8 czujników jakości powietrza. Gdzie? - Zdjęcie główne

To nie jest moda, ale fakty,. Zimą wdychamy trucizny z własnej woli. Gminy mają obowiązek walczyć o lepsze powietrze | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 145 000 tysięcy złotych pozyskały władze miasta, na realizację projektu - „Przyjazna przestrzeń dla mieszkańców - Inteligentna Nowa Ruda”. Czy dzięki temu powietrze w naszym mieście będzie czystsze?

Już wkrótce w Nowej Rudzie zamontowanych zostanie 8 czujników jakości powietrza. To jeden z punktów projektu Human Sart City - „Przyjazna przestrzeń dla mieszkańców - Inteligentna Nowa Ruda”.

1 145 000 tysięcy złotych pozyskały władze miasta, na realizację projektu - „Przyjazna przestrzeń dla mieszkańców - Inteligentna Nowa Ruda”. Kolejne 127 tys. zł pochodzi z budżetu miasta.  

Jak mówi Marzena Wolińska od blisko 3 lat miasto realizuje program Human Smart City City - „Przyjazna przestrzeń dla mieszkańców - Inteligentna Nowa Ruda”, w którym jednym z zadań jest montaż 8 czujników jakości powietrza. Czujniki będą kalibrowane ze stacją monitoringu jakości powietrza i będą podawały wyniki pomiarów. Zostaną one umieszczone na budynkach użyteczności publicznej. Lokalizacja czujników została opracowane na podstawie badań przez firmę Atmoterm i specjalistką od jakości powietrza wyznaczoną przez ministerstwo.

Tu zostaną zamontowane czujniki:

Liceum Ogólnokształcące os. Piastowskie

Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza przy ul. Piłsudskiego

Noworudzka Szkoła Techniczna przy ul. Obozowej

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 przy ul. Stara Droga

Miejski Ośrodek Kultury przy ul. Strzeleckiej

Zakład Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Niepodległości

Szkoła Podstawowa nr 7 przy ul. Szkolnej i okolice Agroregu przy ul. Kłodzkiej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy