Reklama

Warsztaty ze Zbigniewem Zamachowskim w PWSZ w Nysie

Opublikowano: czw, 11 mar 2021 14:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Studenci na scenie mieli do wykonania różne zadania praktyczne, wokalno-aktorskie

Warsztaty wokalno-aktorskie dla studentów Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie poprowadził dr Zbigniew Zamachowski, wybitny polski aktor scen teatralnych i filmowych. Zajęcia praktyczne możliwe były dzięki realizacji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie programu PO WER, który ma na celu rozwój praktycznych kompetencji i kwalifikacji studentów z dostosowaniem ich do potrzeb rynkowych. Warsztaty przebiegały - jak zawsze - w znakomitej atmosferze, współpracy, ćwiczeń, wymiany doświadczenia i wskazówek dla młodych ludzi.

Zbigniew Zamachowski omówił ze studentami m.in. następujące zagadnienia tematyczne: interpretacja /kompozycja roli mówionej i śpiewanej/, komunikacja werbalna /praca ze słowem, emisja głosu, oddychanie, dykcja, ćwiczenie pamięci/, komunikacja niewerbalna /gesty, mimika, praca ciałem, ruch sceniczny/, koncentracja /opanowanie tremy, odpowiedzialność mówcy, wokalisty/, interakcja artystyczna /zespół wykonawców oraz interakcji z widownią /, tworzenie własnego stylu wypowiedzi artystycznej, posługiwanie się różnymi stanami emocji, improwizacja w sytuacjach nieprzewidzianych, ekstremalnych oraz praca z rekwizytem.

Studenci na scenie mieli do wykonania różne zadania praktyczne, wokalno-aktorskie. Sprawdzenie swoich umiejętności praktycznych pod okiem mistrza było dla młodych ludzi, uczestników warsztatów, czymś bardzo wyjątkowym. Warto przypomnieć, że aktor przeprowadził zajęcia ze studentami w listopadzie 2019 roku i wyreżyserował musical „Po przygodę”, na podstawie powieści Marka Twaina „Przygody Tomka Sawyera z muzyką Romana Hudaszka. Wydarzenie przyjęte zostało przez publiczność owacją na stojąco. Był to doskonały przykład połączenia dydaktyki z wydarzeniem artystycznym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy