Reklama

Więcej za wodę i ścieki

Opublikowano: czw, 7 lut 2019 00:00
Autor:

Więcej za wodę i ścieki - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 12 czerwca będziemy płacić więcej za wodę i ścieki. Podwyżki czekają mieszkańców miasta i gminy Nowa Ruda, Kamieńca Ząbkowickiego, Barda, Gorzuchowa i Święcka.

Dziś za metr sześcienny wody płacimy 5,56 zł. Metr sześcienny ścieków kosztuje 6,04 zł. Tak będzie do 11 czerwca. Od 12 czerwca będziemy płacić o 19 groszy więcej za wodę, czyli 5,77 zł za metr sześcienny wody i o 12 groszy więcej za ścieki, czyli 6,17 zł za metr sześcienny ścieków. Nowe ceny będą obowiązywać do 11 czerwca 2020 r. Od 12 czerwca 2020 r. znów zapłacimy więcej. Tym razem o 20 groszy za metr sześcienny wody i o 14 groszy za metr sześcienny ścieków. Skąd te podwyżki? - Ustalając ceny wody i ścieków na poszczególne lata uwzględnia się koszty eksploatacji i utrzymania urządzeń wodno-kanalizacyjnych jakie poniesie spółka w latach następnych planując ich wzrost wynikający ze zmieniających się warunków ekonom i c z n y c h oraz koszty wynikające z inwestycji modernizacyjno-rozwojowych, ustalonych na podstawie wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych - tłumaczy Ryszard Rzeczycki, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie. - Koszty te to głównie koszty amortyzacji, energii elektrycznej, materiałów, usług obcych, opłat za korzystanie ze środowiska, opłat za usługi wodne, wynagrodzeń wraz z pochodnymi, koszty zakupu wody, podatków i opłat niezależnych od przedsiębiorstwa (m.in. podatek od nieruchomości), spłata odsetek od zaciągniętych kredytów - dodaj Rzeczycki. Najważniejsze remonty sieci wodociągowej w mieście i gminie Nowa Ruda w 2019 r. ● remont zbiornika wody przy ul. Zagórze w dzielnicy Słupiec ● remont sieci kanalizacyjnej w ul. Spacerowej w dzielnicy Słupiec ● budowa sieci wodociągowej od ul. Kasztanowej do zbiornika przy ul. Zagórze w dzielnicy Słupiec ● wykonanie projektu i budowa sieci wodociągowej zasilającej Jawornik w dzielnicy Drogosław ●remont sieci wodociągowej w ciągu drogi wojewódzkiej przebiegającej przez Wolibórz ● kontynuacja budowy sieci wodociągowej zasilającej Dworki Tyle będziemy płacić do 11 czerwca: ● woda dla wszystkich odbiorców - 5,56 zł/m3 ● ścieki dla wszystkich odbiorców - 6,04 zł/m3 ● opłata abonamentowa za utrzymanie w gotowości urządzeń wodociągowych - 6,88 zł /na odbiorcę/m-c ● opłata abonamentowa za utrzymanie w gotowości urządzeń kanalizacyjnych - 6,48 zł/ na odbiorcę/m-c ● opłata abonamentowa za rozliczanie należności za ilość dostarczonej wody lub ilość odprowadzonych ścieków z osobą korzystającą z lokalu w budynku wielolokalowym - 5,39 zł/na odbiorcę/m-c Tyle zapłacimy od 12 czerwca 2019 r. do 11 czerwca 2020 r. 5,77 zł/m3 6,17 zł/m3 7,18 zł 6,69 zł 5,62 zł Ceny obowiązujące od 12 czerwca 2020 r. do 11 czerwca 2021 r. 5,98 zł/m3 6,32 zł/m3 7,51 zł 6,88 zł 5,85 zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy