Reklama

Wielka Sowa oblegana

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: polska-org.pl

Wielka Sowa oblegana - Zdjęcie główne

foto foto: polska-org.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 3 tys. osób tygodniowo i ok. 445 dziennie. Wieża Widokowa na Wielkiej Sowie cieszy się dużą popularnością turystów, którzy urlop spędzają w kraju.

Przez 7 dni bilet wstępu na wieżę widokową na Wielkiej Sowie kupuje około 3111 osób, co daje niespełna 445 biletów dziennie. - Faktem jest, że większą sprzedaż odnotowujemy podczas weekendów. Proporcje wyglądają mniej więcej tak: poniedziałek – piątek po 320 biletów dziennie, sobota – niedziela po 754 bilety dziennie - wylicza Sławomir Szel z Urzędu Gminy Pieszyce. - Od dłuższego czasu zauważalny jest wzrost sprzedaży rocznej biletów wstępu na Wielką Sowę. W perspektywie czasu od 2013 liczba ta wzrosła od 19 237 biletów do blisko 36 000 w 2019 r. Przy czym mówimy cały czas o liczbie sprzedanych biletów wstępu na wieżę widokową, a nie każdy turysta, który zdobędzie Wielką Sowę, wchodzi na wieżę - przypomina Szel. Wchodzimy na Sowę W sezonie letnim (od 1 maja do 31 października każdego roku) wieża widokowa na Wielkiej Sowie czynna jest codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00. W sezonie zimowym (listopad-kwiecień) wieża czynna jest w weekendy w godzinach od 9:30 do 15:30. Każdorazowo warunkiem otwarcia są dobre warunki pogodowe. Bilet normalny kosztuje 6 zł, bilet ulgowy 3 zł (dla dzieci i młodzieży uczącej się do 19 roku życia), dzieci w wieku do at 6 mają wstęp wolny i mogą wejść na wieżę tylko pod opieką dorosłych. Czasy pandemii W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa wieża widokowa na Wielkiej Sowie została otwarta nieco później. Turyści mogą oglądać panoramę gór z balkonu widokowego od 9 maja, a nie jak co roku, od 1 maja, kiedy na najwyższym szczycie Gór Sowich odbywało się uroczyste otwarcie sezonu letniego. Turyści muszą też stosować się do zaleceń dzierżoniowskiego sanepidu. Sanepid wydał nakazy dla turystów chcących wejść na wieżę: ✓ Na balkonie widokowym wieży na Wielkiej Sowie w jednym czasie może przebywać maksymalnie 8 osób z zachowaniem bezpiecznej odległości od siebie 1,5 m. ✓ Maksymalny pobyt w wieży widokowej trwa do 15 minut. ✓ Osoby czekające na wstęp do wieży ustawiają się w kolejce w bezpiecznych odległościach na polanie przed pierwszymi schodami. ✓ Wstęp na wieżę możliwy jest jedynie w maseczkach ochronnych. ✓ Przed wejściem należy zdezynfekować ręce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy