Reklama

Wójt nadaje na Przewodniczącą

Opublikowano: śr, 20 mar 2019 00:00
Autor:

Wójt nadaje na Przewodniczącą - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy Adrianna Mierzejewska boi się pytań zadawanych przez radnych i dziennikarzy? Bożena Sołek-Muzyka z oburzeniem przeczytała list do mieszkańców, jaki Mierzejewska za pieniądze z budżetu gminy wydrukowała .

Idąc do urn, głosując, a tym samym powierzając mandat zaufania władzy, mieszkańcy mają prawo wiedzieć co się dzieje w ich miejscowości. Mają prawo pytać i rozliczać włodarzy za działania wpływające na ich jakość życia i na to, co się dzieje w gminie. Pytać mają prawo mieszkańcy, radni i dziennikarze, a włodarze maja obowiązek na te pytania odpowiadać. Nie da się ukryć, że z tym w gminie Nowa Ruda najlepiej nie jest. Z problemami w uzyskaniu od gminy odpowiedzi mamy m.in. my - dziennikarze, którzy tak naprawdę jesteśmy w pewnym sensie pośrednikami pomiędzy władzą, a mieszkańcami. Jak się okazuje nie tylko nasze pytania sprawiają problem władzom gminy. Również te zadawane przez radnych mają rzekomo destabilizować pracę wójta. - Mamy obowiązek zadawać pytania w imieniu mieszkańców Gminy Nowa Ruda. Jesteśmy przecież swoistymi łącznikami między mieszkańcami, a Urzędem Gminy Nowa Ruda - przypomina Bożena Sołek-Muzyka, przewodnicząca gminnych radnych. - Zadając pytania oczekujemy na nie rzeczowych odpowiedzi, które wyjaśnią wszelkie wątpliwości mieszkańcom Gminy Nowa Ruda. Uważam, że wielkim nietaktem i po prostu niestosowną jest próba wskazywania i sugerowania, że zadawanie pytań jest formą destabilizacji pracy Wójta Gminy Nowa Ruda - ocenia Sołek-Muzyka ostatnie poczynania Mierzejewskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy