Reklama

Wolibórz. Mieszkańcy nie zostaną bez ośrodka zdrowia. Evita przejęła przychodnię

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fb - Gmina Nowa Ruda

Wolibórz. Mieszkańcy nie zostaną bez ośrodka zdrowia. Evita przejęła przychodnię - Zdjęcie główne

Gmina Nowa Ruda: Mieszkańcy zostaną bez przechodni, ale tylko na miesiąc. | foto Fb - Gmina Nowa Ruda

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Nowa Ruda: Mieszkańcy Woliborza i sąsiednich miejscowości leczący się dotychczas w przychodni Zdrowie mogą spać spokojnie. Filia słupieckiej przechodni została jednak przejęta przez Evitę i po remoncie będzie się w niej ponownie leczyć.

Gmina Nowa Ruda. Przychodnia w Woliborzu była filią NZOZ Zdrowie w Słupcu, którą właśnie przejęła Evita. Jak mówi Piotr Potyrała, prezes Evity rozmowy w sprawie przejęcia przychodni rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. Mając jednak na uwadze dotychczasową kadrę Evity, nie mieli możliwości utrzymania tej filii:

W ostatnim czasie na szczęście udało nam się zwiększyć zatrudnienie, mam tu na myśli głównie lekarzy z Ukrainy. W miniony wtorek ekipę medyczna Evity wzmocnił kolejny nowo przyjęty lekarz z Ukrainy w związku z czym pojawiły się już nowe możliwości.W wyniku wielu spotkań i rozmów z władzami gminy Nowa Ruda ustaliliśmy, że utrzymamy jednak funkcjonowanie przychodni w Woliborzu
-  tłumaczy Potyrała. 

Przechodnia na razie będzie zamknięta

Póki co, przychodnia przez miesiąc będzie nieczynna. Powodem tego jest remont wnętrz przychodni, który zostanie przeprowadzony przez Evitę. 

Chcemy tą przychodnie przystosować do nowoczesnych norm. Jeżeli na przychodni ma wisieć logo Evity to chcę, żeby spełniała ona odpowiednie standardy.  Plany remontowe rozkładamy na dłuższy okres. W tym roku chcemy zrobić sprawy wizualne, czyli oświetlenie, poprawa wizerunku ścian, podwieszenie sufitu i wymiana mebli
- informuje Piotr Potyrałą. 

W tym czasie mieszkańcy mogą korzystać z przychodni NZOZ EVITA: Nowa Ruda – Słupiec, ul. Spacerowa 15a oraz Nowa Ruda, ul. Bohaterów Getta 8. Rejestracja telefoniczna odbywa się pod numerem: 74 872 55 99.

Gmina Nowa Ruda zobowiązała się do remontu zewenętrznego, czyli wykonania elewacji, dachu i terenu wokół przychodni, jeśli uda się uzyskać unijne dofinansowanie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy