Reklama

Wyróżniona przez marszałka

Opublikowano: śr, 29 maj 2019 00:00
Autor:

Wyróżniona przez marszałka - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Joanna Zyzda-Kusiakiewicz, dyrektor radkowskiej biblioteki odebrała z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego nagrodę za wybitne osiągnięcie w dziedzinie kultury. Pytamy dyrektorkę, czym się dla tej kultury zasłużyła?

Czym się Pani dla kultury zasłużyła? Całe moje życie zawodowe związane jest z działalnością kulturalną. A tak się składa, że jak się „robi w kulturze” i chce się to robić dobrze to nie zostawia się spraw służbowych za progiem swojej instytucji. I tak właśnie jest ze mną - jak coś robię to na 100%. Inaczej nie ma sensu. Nagroda Marszałka została mi przyznana i jest oceną mojej pracy w bibliotece w Radkowie. Od jak dawna jest Pani związana z kulturą? Zarówno tą radkowską, ale nie tylko. Z kulturą związana jestem już ponad 20 lat. Po ukończeniu studiów wyższych bibliotekoznawczych oraz podyplomowych pedagogicznych na Uniwersytecie Wrocławskim pracowałam jako instruktor w Kłodzkim Ośrodku Kultury gdzie zajmowałam się organizacją takich imprez jak Salon Sztuki i Salon Sztuki Nieprofesjonalnej, Międzynarodowe Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej, Gitariada, Kłodzkie Wieczory Artystyczne, Wieczory Ratuszowe, czy festyn „Kłodzkowanie”. Z KOK-u przeniosłam się do Urzędu Miasta Kłodzka, gdzie odpowiedzialna byłam m.in. za imprezy plenerowe towarzyszące Finałom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Dniom Kłodzka oraz corocznym obchodom świąt państwowych tj. 3 Maja, 15 Sierpnia i 11 Listopada. Podczas pracy w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku organizowałam i prowadziłam spotkania autorskie w ramach cyklu - o zasięgu powiatowym -”Spotkań z Twórcą”, zainicjowałam i prowadziłam zajęcia nauki obsługi komputera dla seniorów (kontynuowane do dzisiejszego dnia przez obecnych pracowników biblioteki) oraz Klub Koneserów Kina dla seniorów. I wreszcie jako dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radków odpowiadam za organizację i inicjowanie wszelkich cyklicznych działań muzycznych (o zróżnicowanym charakterze). Jestem osobą prowadzącą prawie wszystkie te działania (m.in. Wambierzyckie Spotkania Muzyczne im. Ignaza Reimanna, cykl koncertów „Festiwal Kwiatów”, Sudeckie Dni Muzyki Chóralnej w Tłumaczowie/ Wambierzycach, Przegląd Młodych Organistów w Broumovie/ Wambierzycach. Jestem także pomysłodawcą, koordynatorem i realizatorem licznych projektów kulturalnych - zarówno dofinansowanych przez Unię Europejską, jak i z funduszy Ministerstwa Kultury. Z tym, że tutaj to już nie sama, a z moimi niepowtarzalnymi i wspaniałymi pracownikami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy