Reklama

XIX Sowiogórska Wystawa Stołów Wielkanocnych

Opublikowano:
Autor:

XIX Sowiogórska Wystawa Stołów Wielkanocnych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiosenny okres przedświąteczny to tradycyjnie czas na organizację Sowiogórskiej Wystawy Stołów Wielkanocnych. W tym roku jej gospodarzem był Sokolec

Bogactwo wielkanocnych stołów zaprezentowało jedenaście Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Nowa Ruda, które tradycyjnie przedstawiły dekoracje i tradycje związane ze świętami wielkanocnymi. Na wystawie gościliśmy również Klub Seniora "Wrzos" z Jugowa, Noworudzką Szkołę Techniczną oraz "Jadło Niedźwiedzia" z Ząbkowic Śl. Po przywitaniu wszystkich przybyłych gości rozpoczął się program artystyczny. Na scenie pojawiła się przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Bożkowa i opowiedziała o pracy i czasie jaki trzeba poświęcić na przygotowania konieczne do zorganizowania wystawy stołów w naszej i nie tylko naszej gminie. Dalsza część programu była wypełniona występami utalentowanych gimnazjalistów z Jugowa. Szymon Majkrzak i Justyna Juszczak zaprezentowali kilka utworów umilając czas zgromadzonym gościom. W trakcie wystawy była okazja do degustacji pięknie wyglądających specjałów, można było również zakupić stroiki na świąteczny stół, pisanki i koszyczki na święconkę. W trakcie imprezy komisja w składzie: Poseł Monika Wielichowska, Wiceprzeodnicząca Rady Powiatu Kłodzkiego Renata Wolan Niemczyk, Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska i ks. Jan Patykowski wybrali najładniejsze palmy wielkanocne wykonane przez gminne koła. Za przygotowanie wystawy i zaangażowanie, Wójt Gminy podziękowała i rozdała wszystkim pamiątkowe dyplomy. Całość zakończył występ "niespodzanka". Członek KGW Jugów Tadeusz Grzesik zaproponował wspólny występ z przedstawicielami wszystkich kół gospodyń wiejskich, który zakończył tegoroczną wystawę. Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu "Gazety Noworudzkiej” nr 932.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy