Reklama

Zablokują drogę pomiędzy Słupcem, a Ścinawką

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: użyczone

Zablokują drogę pomiędzy Słupcem, a Ścinawką - Zdjęcie główne

foto foto: użyczone

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Droga prowadząca ze Ścinawki Śr. do Słupca zostanie zamknięta Nawet przez kilka miesięcy będziemy musieli jeździć przez Włodowice, Bieganów lub Gorzuchów.

Trwa remont stacji kolejowej w Ścinawce Śr. Już za kilka miesięcy będzie jedną z największych tego typu stacji towarowych w tej części polski, gdzie swój bieg zaczynać będą pociągi przewożące towar mające średnio po pół kilometra długości (głównie przewożące kruszywo z okolicznych kamieniołomów). Trwa już wymiana torowisk i montaż nowych. Ale największym problemem jest wiadukt kolejowy, który będzie całkowicie rozebrany i wybudowany od nowa, dzięki czemu pod nim będą mogły przejeżdżać o prawie metr wyższe pojazdy. A to oznacza olbrzymie utrudnienia dla kierowców. - Przez około dwa miesiące nie będzie można przejechać pod wiaduktem na trasie Ścinawka-Słupiec - szacuje burmistrz Jan Bednarczyk. Chcąc jechać ze Ścinawki Śr. do Słupca będziemy musieli pokonać o wiele więcej kilometrów korzystając z objazdów przez Ścinawkę Gr. i Włodowice lub Gorzuchów i Bożków. W sumie przebudowa wiaduktu potrwa ok. 6-7 miesięcy i może się rozpocząć już we wrześniu. Przebudowy stacji podjęło się konsorcjum firm, na czele ze spółką Track Tec Construction z Wrocławia. Wykonawca ma półtora roku na wykonanie remontu i przebudowy. Prace mają zakończyć się w połowie przyszłego roku i pochłonął bagatela 113 mln zł. CO ZROBIĄ NA STACJI ZA 113 MILIONÓW? - Tory zostaną przebudowane i wzmocnione na długości ok. 6 km - Pojawią się dodatkowe rozjazdy, a 23 zostaną wymienione - Remontu doczeka się wiadukt kolejowy, po którym będą mogły jeździć ciężkie składy towarowe - Zamontowany zostanie nowy system monitoring - Dojście do peronu zostanie przystosowane do osób niepełnosprawnych - Na peronie będą nowe ławki i gabloty informacyjne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy