Reklama

Zagraniczni złodzieje złapani

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzech obywateli Ukrainy nielegalnie przebywających w Polsce oraz Ukraińca i Wietnamczyka, którzy przekroczyli granicę wbrew przepisom.

Trzech obywateli Ukrainy nielegalnie przebywających w Polsce oraz Ukraińca i Wietnamczyka, którzy przekroczyli granicę wbrew przepisom, zatrzymali 26 stycznia br. funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG. Odzyskano także skradzione rowery oraz naczepę; przewożących pojazdy obywatela Ukrainy i Litwy również zatrzymano. Bez dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy wjechali do Polski obywatel Wietnamu oraz obywatel Ukrainy. Wietnamczyk podróżował autokarem relacji Praga – Ryga, został zatrzymany około godziny 23-ej w Kudowie Zdroju przez funkcjonariuszy z placówki w Kłodzku. Nie posiadał dokumentów, wylegitymował się jedynie czeskim nakazem opuszczenia tego kraju. Wciąż trwają czynności związane z zatrzymaniem cudzoziemca. Obywatela Ukrainy zatrzymał polsko – niemiecki patrol ze wspólnej placówki w Ludwigsdorfie na autostradzie A4 w okolicach Żarskiej Wsi. Mężczyzna podróżował busem z Niemiec, nie posiadał tytułu pobytowego ani dokumentów pozwalających na legalne przekroczenie granicy. Wobec cudzoziemca przeprowadzono postępowanie administracyjne i wydano mu decyzję o zobowiązaniu do powrotu na Ukrainę w terminie 20 dni; dodatkowo orzeczono również zakaz wjazdu do państw Schengen przez rok. Trzej obywatele Ukrainy (dwóch zatrzymali w Kudowie Zdroju funkcjonariusze SG z placówki w Kłodzku, a trzeciego funkcjonariusze z Jeleniej Górze w okolicy Jakuszyc) posiadane wizy do pracy wykorzystywali niezgodnie z przeznaczeniem. Nie tylko nie zatrudnili się w firmie zapraszającej ich do pracy, ale – korzystając ze swobody przepływu osób – wyjechali do Czech. Funkcjonariusze przeprowadzili postępowania administracyjne, w wyniku których wizy zostały unieważnione, a cudzoziemcy zobowiązani do opuszczenia Polski w terminie 15 dni. Kradzione rowery oraz naczepę samochodu ciężarowego odzyskali funkcjonariusze wspólnej placówki w Świecku. Około godziny 8-ej na drodze krajowej nr 2 zatrzymali do kontroli ciężarówkę prowadzoną przez obywatela Litwy i stwierdzili, że oryginalny numer naczepy został zmieniony. Po dokonaniu kolejnych sprawdzeń potwierdzono, że naczepa została skradziona w Danii; jej wartość oszacowano na 80 tysięcy zł. Litewskiego kierowcę zatrzymano. Kilka godzin później, również na krajowej „dwójce" w okolicach Świecka, patrol wspólnej placówki wytypował do kontroli ciężarowego mercedesa z ukraińskimi numerami rejestracyjnymi. W części ładunkowej pojazdu znajdowało się 13 rowerów różnych marek. Funkcjonariusze potwierdzili, że część z nich figuruje w bazach danych jako utracone na terytorium Niemiec; pozostałe prawdopodobnie również pochodzą z kradzieży. Wartość odzyskanych rowerów wynosi ok. 10 tysięcy zł. Obywatel Ukrainy przewożący kradzione jednoślady został zatrzymany. Funkcjonariusze SG ze Świecka, po wykonaniu wstępnych czynności służbowych, zatrzymanych obywateli Litwy i Ukrainy oraz kradzione pojazdy przekazali Policji.

 

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy