Reklama

Zalewa i będzie zalewać

Opublikowano: wt, 6 sie 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto ilustracyjne pixabay.com

Zalewa i będzie zalewać - Zdjęcie główne

foto foto ilustracyjne pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znowu zalewa drogę wojewódzką we Włodowicach. Powód Wszystko spływa w dół z drogi powiatowej prowadzącej do Krajanowa. Sprawdzamy jak długo to jeszcze potrwa.

- Problem zalewania i zanieczyszczania drogi powiatowej oraz drogi wojewódzkiej we Włodowicach wynika bezpośrednio z niewłaściwego wykonania dwóch zjazdów z drogi powiatowej - mówi nam Bogusława Przybyłowicz ze Starostwa Powiatowego w Kłodzku. Już przed dwoma laty w lutym Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku wydał właścicielowi dwóch działek decyzje administracyjne na przebudowę dwóch zjazdów z drogi powiatowej. Po jednym zjeździe na każdą z działek. W decyzjach tych zarządca dróg wskazał jak to ma być zrobione, zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem. - Była też konieczność wykonania pod zjazdami przepustów z obustronnymi ściankami czołowymi w technologii żelbetowej, zaprojektowania i wykonania zjazdów w sposób uniemożliwiający napływ wód opadowych z terenu działki na drogę powiatową, uzgodnienia z dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Kłodzku przed rozpoczęciem robót budowlanych projektu budowlanego przebudowy zjazdów - wylicza Bogusława Przybyłowicz. Zjazdy przebudowano I co prawda zjazdy zostały wtedy przebudowane przez właściciela działek, na które prowadzą. Niestety, jak mówią urzędnicy, bez spełnienia wskazanych wymogów. - Dlatego 18 czerwca tego roku właściciel działek został pisemnie wezwany do uporządkowania drogi powiatowej na odcinku od wjazdu na swoją działkę do skrzyżowania z drogą wojewódzką we Włodowicach oraz dopełnienia formalności związanych z uzgodnieniem brakującej dokumentacji i wykonaniem zjazdów zgodnie z obowiązującymi przepisami, które zabezpieczą drogi powiatową i wojewódzką przed podobnymi zdarzeniami, czyli przed zanieczyszczeniem błotem - mówi Przybyłowicz. Właściciel działek miał na to czas do 19 lipca. Bez efektu Do dziś prace te nie zostały wykonane. Nie uregulowano też spraw związanych z brakującą dokumentacją dotyczącą zjazdów na działki. - Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku będzie prowadził dalsze działania przewidziane przepisami prawa w celu zaprzestania zanieczyszczania drogi powiatowej i drogi wojewódzkiej - zapewnia Przybyłowicz. I na koniec dobra informacja. W przyszłym roku zostanie wykonany projekt budowlany na przebudowę drogi Włodowice-Świerki. Gdy będzie gotowy, wtedy władze starostwa zaczną zastanawiać się skąd zdobyć fundusze na remont drogi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy