Reklama

Zapłacą w ratach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zapłacą w ratach - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie ma pieniędzy żeby zapłacić z góry, proponuje więc spłatę w ratach. Burmistrz Radkowa chce kupić budynek zakonu Sióstr Marianek, które opuściły Ścinawkę Średnią.

Dokumenty zostały złożone, czekamy na decyzję sióstr. - Złożyliśmy wniosek z podaną wartością zakupu nieruchomości do prawnika sióstr. Czekamy na decyzję. O wartości na razie nie chcę mówić, ale chcemy budynek kupić i spłacać w ratach w przeciągu 5 lat – informuje burmistrz Jan Bednarczyk. Trudne negocjacje Niestety z siostrami rozmowy łatwe nie są. Gmina na własny koszt przeprowadziła inwentaryzację. Oszacowała koszty i wartość nieruchomości. Wreszcie złożyła wniosek wykupu. Teraz czeka na decyzję. - Były już trzy wersje. Najpierw dzierżawa. Potem dzierżawa odpłatna za 4 tys. zł miesięcznie na 15 lat. Później sprzedaż gminie. Dostosowanie tego budynku będzie kosztowało około miliona złotych. Ja nie pozwolę na to, żeby pieniądze zostały wydane, a za chwilę ktoś mi powie, że muszę opuścić budynek – mówił nam Bednarczyk. Siostry skore do rozmowy nie są, to fakt. Nam też, mimo licznych prób nie udało się uzyskać odpowiedzi na zadawane pytania. Nie wiemy zatem, czy przychylą się do propozycji złożonej przez burmistrza Bednarczyka. Dobry uczynek Sprzedając budynek siostry na pewno zrobiłyby dobry uczynek. Przypomnijmy, że burmistrz ma pomysł na zagospodarowanie nieruchomości. W budynku po zakonie chce otworzyć Dom Opieki Dziennej i Całodobowej, w którym byłoby 28 miejsc dla opieki całodobowej i kilkanaście dla dziennej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy