Reklama

Zawsze młodzi duchem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zawsze młodzi duchem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 183 studentów liczy noworudzki Uniwersytet III Wieku. Ostatnio przyjęty słuchacz ma 89 lat. Sprawdzamy jakie plany na drugą połowę roku akademickiego mają noworudzcy słuchacze.

13 marca odwiedzą kłodzki KOK i zobaczą spektakl okraszony dużą dozą humoru, pokazem rewii paryskiej i piosenką francuską w tle, czyli „MILORD DE PARIS”, wystawiany przez wrocławską Scenę Kamienica. 4 kwietnia seniorzy wybiorą się do Filharmonii Sudeckiej na Małego Księcia - teatr malowania piaskiem, wodą i światłem z oprawą muzyczną. 10 lipca będą uczestniczyć w koncercie muzyki filmowej, który odbędzie się w ramach Festiwalu Góry Literatury. Seniorzy mają też z czego wybierać, gdy chcą wyjechać poza miasto: 28 marca pewnie wybiorą się na plenerową wycieczkę na przywitanie wiosny do Zagórza Śląskiego , a 9 maja będą uczestniczyć w Marszu Nordic Walking Studentów Uniwersytetów III Wieku: Głuszyca – Nowa Ruda – Złoty – Stok. 8 lipca seniorzy będą mieli możliwość zobaczyć praskie perełki i popłynąć rejsem po Wełtawie. W sierpniu odbędzie się weekendowy wyjazd do Lądka Zdroju. Z kolei 16 listopada pojadą na pięciodniowy wypad do Zakopanego. Seniorów zaprosiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bożkowie. Oprócz tego seniorzy być może zobaczą skarby Gór Żytawskich, odwiedzą Podkarpacie, Małopolskę i Kutną Horę. Projekty i konferencje Słuchacze noworudzkiego Uniwersytetu III Wieku uczestniczą też w 6 projektach: W projekcie „Kształcenie Ustawiczne Seniorów” uczestniczy 15 osób, a zajęcia odbywają się na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Najbliższe zjazdy odbędą się 26/27 lutego, 4/5 marca, 29/30 kwietnia, 13/14 maja i 17-19 czerwca. Będą to m.in. warsztaty sportowe z mgr Ewą Szurą. W projektach „Natura 2000” i „Natura na pokolenia” seniorzy uczestniczą już od trzech lat. Tu współpracują z mieszkańcami, dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 7 i młodzieżą Noworudzkiej Szkoły Technicznej. Wyjeżdżają też na konferencje organizowane przez wyższe uczelnie. Najbliższa odbędzie się 24 marca, a organizowana jest przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Jej temat to „Szanse Rozwoju Społeczności na obszarach Natura 2000”. 2020/2021 A to już pierwsze plany na kolejny rok akademicki: 25 września - otwarta inauguracja roku akademickiego 2020/2021 25 września - koncert piosenek retro w ramach inauguracji i Dni Seniora 24 - 26 września - V Noworudzkie Dni Seniora

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy