Reklama

Zbiorników nie będzie

Opublikowano: czw, 5 wrz 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: UMiGR

Zbiorników nie będzie - Zdjęcie główne

foto foto: UMiGR

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Analiza zwiększenia retencji powodziowej w Kotlinie Kłodzkiej” została odrzucona przez Wody Polskie. Oznacza to, że zbiorników retencyjnych, a tym samym wysiedleń mieszkańców m. in. w Ścinawce Gr. nie będzie.

Opracowanie dotyczące zakresu ochrony przeciwpowodziowej ziemi kłodzkiej zostało przygotowane przez firmę konsultingową zatrudnioną przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Analiza rekomendująca wybudowanie dodatkowych suchych zbiorników na ziemi kłodzkiej została negatywnie zaopiniowana przez Wody Polskie. - Zorganizowaliśmy spotkanie w Ścinawce, byliśmy, jesteśmy i będziemy przeciwni zbiornikom z wyjątkiem małego suchego zbiornika na Włodzicy powyżej Zamku Sarny komentuje decyzję Jan Bednarczyk. - On ma sens i może wstrzymać spływ wód Włodzicą, które nas głównie topią w Ścinawce Gr. Tam nie ma zabudowań. Nikogo nie ruszamy, bo są zwykłe łąki i pastwiska. Natomiast zbiornikom od Tłumaczowa, w Ścinawce Gr. i całej reszcie jesteśmy przeciwni. Sens mają natomiast zbiorniki w rejonie Boboszowa, Szalejowa, żeby ujarzmić Nysę Kłodzką - ocenia burmistrz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy