Reklama

Walne zgromadzenie OSP Ścinawka

Opublikowano:
Autor:

Walne zgromadzenie OSP Ścinawka - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Druhowie z OSP Ścinawka Średnia w sobotę 29 listopada br. o godzinie 19-tej uczestniczyli w „corocznym walnym zgromadzeniu Komitetu SDH Suchý Důl”.

Jest to uroczystość podobna do walnych zebrań sprawozdawczych organizowanych przez jednostki OSP w naszym regionie i po za nim. Część oficjalna dotyczy spraw organizacyjnych z życia jednostki, odczytywane są sprawozdania i przyjmowane są plany na najbliższy rok. Natomiast moim zdaniem ciekawe są różnice, które mogliśmy zauważyć. Tam zebranie rozpoczęto na stojąco zachowując szacunek do wysłuchania hymnu czeskiego, a później polskiego. W naszej Gminie na zebrania sprawozdawcze wszystkich jednostek OSP przybywa delegatura z Państwowej Straży Pożarnej i na każde zebranie jest zapraszany Pan Burmistrz Miasta i Gminy Radków, a po czeskiej stronie granicy poza zaproszonymi „władzami” na zebranie strażackie przybywają rodziny z dziećmi, delegatury z większości współpracujących Straży w okolic – nowa sala domu kultury pękała w szwach. A wysoka kultura i powaga sytuacji nie przeszkadzała w utrzymaniu miłej atmosfery w czasie kilku godzinnego spotkania. Bardzo miłym akcentem było odznaczenie zasłużonych strażaków m.in. za 50-cio i 60-cio lecia bycia strażakiem. Wręczono również wiele innych odznaczeń i wyróżnień. Docenienie takiego doświadczenia, było podkreślone również przyjęciem kilku najmłodszych ochotników do drużyny młodzieżowej i uroczystym złożeniu przez nich przysięgi strażaka. Ta wielopokoleniowa tradycja skupia ponad 80 strażaków w tak niewielkiej miejscowości i jest to coś fantastycznego, bo np. Ścinawka Średnia na ponad 2 tys. mieszkańców o 26 strażaków ochotników. Mam nadzieję, że będziemy się tej wielokulturowości mogli małymi kroczkami uczyć. Bo chyba warto podkreślić, że OSP to nie zawodowa straż, i może być czym więcej, sposobem na życie nie tylko druhów, ale całych rodzin angażujących się kulturowo w działalność społeczną tych jednostek.  PS: nasi strażacy ubrali ubrali koszulki otrzymane o gospodarzy i trzymamy kciuki za plany zakupu nowego dla SDH Suchý Důl, Źródło: OSP Ścinawka Średnia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy