KS Piast ZPAS przegrywa w Świebodzicach

Opublikowano:

KS Piast ZPAS przegrywa w Świebodzicach - Zdjęcie główne

WiadomościKS Piast ZPAS przegrywa w Świebodzicach

Nie ma już niepokonanej drużyny w lidze okręgowej. W sobotę, 4 października podopieczni Karola Ulatowskiego przegrali spotkanie w Świebodzicach z tamtejszą Victorią. Już przed spotkaniem było wiadome, że będzie to najtrudniejszy mecz, jaki dotąd rozegrał noworudzki klub. Victoria to drużyna, która w zeszłym sezonie zajęła trzecie miejsce i jest jednym z głównych kandydatów do awansu w tym sezonie. Zespół ze Świebodzic już od samego początku spotkania potwierdził swoją wysoką formę stwarzając groźne sytuacje pod bramką Gasińskiego. Najpierw w 6 min. przeciwnik nie wykorzystał sytuacji sam na sam z noworudzkim bramkarzem. Dwie minuty później zawodnik gospodarzy z bliskiej odległości nie zdołał trafić do bramki posyłając piłkę nad poprzeczkę. Pierwszą bramkę Victoria strzeliła w 12 minucie meczu. Po za słabym podaniu z głowy naszego obrońcy do bramkarza piłkę przejął przeciwnik. Następnie podał do partnera, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Pierwszą dogodną sytuację na zdobycie wyrównującego gola miał Osicki. Jego strzał z dystansu w 14 min. bramkarz gospodarzy zdołał wybić na róg. W 25 min. sytuacji na strzelenie bramki nie wykorzystał Kamiński. Chwilę później po kontrze zawodnik ze Świebodzic znalazł się oko w oko z Gasińskim, ale nie wykorzystał okazji na podwyższenie wyniku. W 35 min. kolejną dogodną sytuację zmarnował piłkarz Viktorii. Pod koniec pierwszej połowy bliski zdobycia gola był Stasiński. W tym przypadku w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Również uderzenie Kęski nie przyniosło upragnionego gola. Piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Rosła przewaga Po zmianie stron Victoria osiągała coraz większą przewagę. W końcu udokumentowała to strzelając dwie bramki. Najpierw w 57 min. po kilkudziesięciometrowym podaniu zawodnik ze Świebodzic znalazł się sam na sam z bramkarzem noworudzkiego klubu i zdobył bramkę na 2:0. Następnie w 65 min. jego partner podwyższył wynik spotkania. Był honorowy Tego dnia noworudzki zespół zdołał zdobyć jedynie gola honorowego. Autorem bramki w 73 min. został Stasiński ustalając wynik spotkania na 3:1. KS Piast ZPAS Nowa Ruda zasłużenie przegrał w Świebodzicach. I pomimo że obie drużyny mają taką samą liczbę punktów to ze względu na bezpośrednią porażkę noworudzkiego klubu z Victorią nasz zespół spadł na drugie miejsce.