Reklama

Zmiana metody naliczania opłaty za śmieci

Opublikowano:
Autor:

Zmiana metody naliczania opłaty za śmieci - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Gminie Radków opłata za odbiór odpadów komunalnych naliczana jest w oparciu o średniomiesięczną ilość wody zużytej na nieruchomości

Począwszy od 1 stycznia 2017 r. w Gminie Radków opłata za odbiór odpadów komunalnych naliczana jest w oparciu o średniomiesięczną ilość wody zużytej na nieruchomości, określonej na bazie zużycia wody z roku poprzedniego. Jest to obligatoryjne do wszystkich mieszkańców. Wcześniej ta metoda również była stosowana, ale w stosunku do około 30 proc. mieszkańców – budynki, w których są funkcje mieszkalne i użytkowe. W przypadku pozostałych, czyli budynków mieszkalnych, opłata naliczana była od liczby osób zamieszkałych pod danym adresem. Od początku 2017 r. opłata naliczana jest w oparciu o średniomiesięczną ilość wody zużytej w nieruchomości, określonej na bazie zużycia wody z roku poprzedniego. Nowe stawki wynoszą: 4,30 zł za 1m³ wody zużytej miesięcznie przy selektywnej zbiórce i 7,30 zł za 1m³ wody zużytej miesięcznie przy nieselektywnej zbiórce odpadów komunalnych. W stosunku do nieruchomości, które wodę pobierają wyłącznie z własnych ujęć, ale są podłączone do zbiorczej kanalizacji sanitarnej, stosowany jest następujący przelicznik: ilość osób na nieruchomości pomnożona przez stawkę ryczałtową w wysokości 3 m sześc. wody, a następnie wynik pomnożony przez stawkę za segregację. W przypadku nieruchomości, które nie mają ani wody ze zbiorczej sieci, ani nie odprowadzają ścieków do zbiorczej kanalizacji, stosowany jest taki sam przelicznik, tyle że z zastosowaniem stawki ryczałtowej 2,4 m sześc. wody. Osób, które rozliczne są według tego ostatniego równania, w Gminie Radków jest niewiele – 1,5 proc. łącznie. Przy naliczaniu opłaty za odbiór odpadów komunalnych na podstawie ilości zużytej wody - po pierwsze - nie ma już potrzeby bieżącego zgłaszania zmieniającej się liczby osób, zamieszkałych pod danym adresem. Po drugie, jeśli w którejś nieruchomości prowadzony jest nierejestrowany wynajem pokoi, to nowa metoda pozwala na niejako samoczynny wzrost opłaty za śmieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy