Reklama

Zmowa milczenia jest przerywana

Opublikowano: śr, 29 maj 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Zmowa milczenia jest przerywana - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Tylko nie mów nikomu”. To film o pedofilii w Kościele, który obejrzało już 7 milionów Polaków w internecie. Dokument Sekielskiego to kolejna odsłona twarzy polskich duchownych – ludzi, u których wierni powinni znaleźć wsparcie i którzy powinni być ich ostoją. Księża, którzy pojawili się w filmie nie tylko wykazali się skłonnościami pedofilskimi, ale byli też zarejestrowani jako współpracownicy SB.

Film szokuje. Tomasz Sekielski ujawnia w nim kolejne przypadki pedofilii w Kościele. Dociera do ofiar i ich oprawców. Pokazuje też jak dziś, po takiej traumie żyją ofiary duchownych. My z kolei o film i problem pedofilii w Kościele zapytaliśmy ks. Krzysztofa Iwaniszyna, proboszcza słupieckiej parafii. Jak proboszcz jako osoba związana z kościołem czuje się, gdy ogląda takie filmy lub o nich słyszy? Nie widziałem jeszcze tego filmu, ale domyślam się co tam jest i jest to dla mnie bolesne. Jest to wielkie uderzenie w Kościół i bardzo takie rzeczy przeżywam. Zawsze kiedy zło dotyka człowieka - księdza, czy każdego z nas jest to bolesne. Z czego wynika to, że ludzie, którzy służą Bogu i wiernym dopuszczają się takich czynów? Czego być może brakuje księżom, którzy na taki czyn się decydują? Za wszystkim stoi szatan, który jest głównym sprawcą grzechu. Uderza za wszelką cenę. Uderza w pasterzy, żeby rozproszyły się owce. Teraz mamy Tydzień Dobrego Pasterza, a jest nim Jezus Chrystus, który powołuje nowych pasterzy, żeby na jego wzór głosili Ewangelię i pełnili czyny miłosierdzia. Dlatego też diabeł nie odpuszcza i uderza w tych pasterzy. Chce żeby to się odbiło w Kościele, we wspólnocie ludzi wierzących. Za wszystkim stoi zły duch, który kusi za wszelką cenę. A ksiądz jest też człowiekiem, nie jest aniołem i zły duch to doskonale wykorzystuje. Z naszej strony potrzeba wielkiej modlitwy, proszenia o łaskę, żeby się mu opierać. To trudny temat. Dla nas wiernych i dla Was duchownych. Czy księża, którzy dopuścili się tak okropnych czynów powinni zostać ukarani tak samo jak każdy inny przestępca? Tak. Oczywiście, każdy jeden, również ksiądz. Tutaj nie ma lepszych i gorszych. Każdy jeden, jeżeli zostanie skazany i zostaną mu te czyny udowodnione powinien być ukarany. Także ksiądz. Problem m.in. pedofilii w Kościele kiedyś nie był tak eksponowany. Nie mówiło się o tym tak głośno. Dopiero od kilku lat ujawniane jest to zło w polskim i nie tylko Kościele. Czy to oznacza, że dawniej go nie było? Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Też nigdy o tym nie słyszałem i nie wiedziałem. Teraz się o tym słyszy. Nie wiem, czy to jest jakiś znak czasów, trudno powiedzieć. Nie wiem czy to kiedyś było, czy nie. Dzisiaj jest i musimy się z tym zmierzyć. Bardzo pokornie i zawierzyć Bożemu Miłosierdziu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy