Reklama

Znikają postoje taksówek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

 Znikają postoje taksówek - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W mieście wyznaczone są obecnie dwa postoje dla taksówek. Dwa zostały zlikwidowane, na co skarżą się lokalni taksówkarze.

Dziś w mieście mamy wyznaczone dwa postoje dla taksówek. Jeden znajduje się przy ul. Kolejowej w centrum Nowej Rudy, a drugi na os. Wojska Polskiego w dzielnicy Słupiec. Inne zostały zlikwidowane. - Na wniosek Komisariatu Policji w Nowej Rudzie, za pozytywną opinią komisji porządku publicznego i komunikacji Rady Miejskiej w Nowej Rudzie w kwietniu został zlikwidowany postój taksówek na ul. Bohaterów Getta. W latach ubiegłych został zlikwidowany postój TA przy ul. Andersa w dzielnicy Drogosław - mówi nam Agnieszka Żołnierczyk z Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. Policja się broni Policjanci bronią swojego wniosku i tłumaczą skąd taki pomysł. - Mieszkańcy zgłaszają nam swoje problemy. Największym z nich, nie tylko u nas, ale w całej Polsce jest problem parkowania. Nie ma gdzie zaparkować samochodu, nie ma dużych parkingów i takie problemy są zgłaszane do dzielnicowych, którzy robią rozpoznanie na swoim terenie - tłumaczy Wojciech Zaręba, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Nowej Rudzie. - To właśnie dlatego rozważenie zasadności postoju na ul. Bohaterów Getta zwróciliśmy się na prośbę mieszkańców - dodaje Zaręba. Jedna taksówka na dzień Z policyjnych ustaleń wynika, że często na ul. Bohaterów Getta zatrzymywała się jedna taksówka dziennie. - Ten postój nie spełniał swoich funkcji, bo nie było żadnego ruchu, a było za to blokowane miejsce. W takim miejscu gdzie jest wyznaczony postój, ludzie parkować nie mogą - przekonuje Zaręba. Po decyzji radnych, nie ma postoju taksówek. Jest za to więcej miejsc parkingowych m. in. dla policjantów, którzy obok mają swój komisariat. Skarżą się taksówkarze Z tego zadowoleni nie są lokalni taksówkarze, którzy alarmują naszych dziennikarzy, że w mieście znikają postoje dla taksówek. Jednak na razie, jak mówią urzędnicy, nie planuje się wyznaczenia dodatkowych miejsc postoju dla nich. - Do urzędu miasta nie wpłynął w tym zakresie żaden wniosek. Jeżeli wniosek w sprawie wyznaczenia postoju trafi do nas, to zostanie skierowany do zaopiniowania przez komisję zasadności wyznaczenia postoju - deklaruje Agnieszka Żołnierczyk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy