REKLAMA

Więźniowie namalowali kartki dla dzieci

Skazani z kłodzkiej jednostki z dużym entuzjazmem tworzyli swoje prace podczas zajęć koła plastycznego

fot. Zakład Karny Kłodzko

W czwartek, 1 lipca w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga, Zakład Karny w Kłodzku przekazał kolorowanki dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka w Kłodzku

1 lipca wychowawcy ds. kulturalno – oświatowych przekazali na ręce dyrektor Domu Dziecka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, wykonane przez osadzonych kolorowanki. Skazani z kłodzkiej jednostki penitencjarnej zaangażowali się w ten autorski projekt, z dużym entuzjazmem tworzyli swoje prace podczas zajęć koła plastycznego oraz realizowanego programu „Dzieło Sztuki”. Warto zaznaczyć, że tego typu akcje stanowią znakomitą metodę resocjalizacji, bowiem angażują osoby pozbawione w życie społeczne, podnoszą ich poczucie wartości. Zwiększają też świadomość własnych możliwości oraz ograniczeń. Zwieńczeniem akcji jest „uśmiech dziecka”, który pozwala ukazać więźniom, że pomimo sytuacji w której się znaleźli potrzebni są społeczeństwu i mogą być jego wartościowymi członkami.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Więźniowie namalowali kartki dla dzieci

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×