REKLAMA

Pietruszewski stracił posadę radnego

foto: UG Nowa Ruda

Oficjalnie sprawy rodzinne. Nieoficjalnie mówi się, że powodem rezygnacji przez radnego było rzucanie mu kłód pod nogi przez zwolenników Adrianny Mierzejewskiej, a wcześniej nieudana próba przeciągnięcia byłego już radnego do obozu wójt.

Bolesław Pietruszewski kredyt zaufania wyborców otrzymał zdobywając mandat radnego w wyborach samorządowych w 2018 r. Ale 16 kwietnia Komisarz Wyborczy w Wałbrzychu poinformował, że jego mandat wygasł. Powód? Pietruszewski złożył pisemną rezygnację i radnym być już nie chce. Oficjalnie o jego decyzji miały zadecydować sprawy rodzinne. - Moje sprawy rodzinne i nie tylko doprowadziły mnie do podjęcia tej decyzji. To jest moja prywatna decyzja - mówi nam Bolesław Pietruszewski. - Nigdy w życiu nie będę chciał wrócić do pracy w samorządzie. Za dużo nerwów mnie to kosztowało. Całe życie mieszkam w Dzikowcu i całe życie pomagałem tu jak mogłem. Ale nie wszyscy sobie tego życzą i raczej nie będą chcieli dalszej współpracy i tak to zostawmy - dodaje były radny. Bolesław Pietruszewski startował z komitetu wyborczego Wojciecha Kołodzieja. Kołodziej dobre zdanie ma o nim do dzisiaj. - Bolesław Pietruszewski to bardzo przyzwoita i dobra osoba, która strasznie ceni samorządność i wszystko, co można robić w kwestii wolontariatu dla wsi. Nie wiem, co się stało, jaka jest przyczyna. Moim zdaniem jest to niewątpliwa strata dla radnych. To jest osoba, która miała chęć do pracy. Robił to dla idei, jemu się chciało - mówi nam Wojciech Kołodziej, kontrkandydat Adrianny Mierzejewskiej w wyborach samorządowych. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną rezygnacji miały być kłody jakie rzucali byłemu radnemu pod nogi zwolennicy Adrianny Mierzejewskiej i nieudana próba przeciągnięcia go na stronę wójt. - Na początku miał bardzo duże trudności. Tak było, a Bolesław jest osobą bardzo prawdomówną i to jest strata dla całej rady gminy - przyznaje Wojciech Kołodziej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Pietruszewski stracił posadę radnego

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×