REKLAMA

Rolnicy będą się szkolić

foto: pixabay.com

Radków dostał kasę na szkolenia dla rolników.

- Będą to szkolenia głównie dla rolników - środowisk gminy związanych z szeroko rozumianym rolnictwem - zapowiada Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Otrzymaliśmy 100% dofinansowania. Mamy przeprowadzić szkolenia dotyczące m.in. rozwoju rolnictwa, nowych inicjatyw i pszczelarstwa - wymienia burmistrz. Kwota otrzymanego dofinansowania to ponad 17 tys. zł, za które zorganizowany zostanie cykl szkoleń o tematyce: Ochrona środowiska i krajobrazu wiejskiego, Turystyka wiejska, agroturystyka, Ekonomiczne aspekty prowadzenia produkcji rolnej w gospodarstwie, Wsparcie rozwoju i hodowla bydła w warunkach pogórza, Znaczenie pszczół w rolnictwie, Uprawa roślin rolniczych z uwzględnieniem warunków glebowo – klimatycznych Pogórza Sudeckiego, Dodatkowa działalność w rolnictwie, Prawidłowe gospodarowanie na trwałych użytkach zielonych.
Ma się dobrze
W szkoleniach wezmą udział rolnicy z miasta i gminy Radków. Miejscowe władze nie tylko organizują dla nich szkolenia. - Choć pogoda nie sprzyja już drugi sezon, to rolnictwo u nas ma się dobrze. W ubiegłym roku było kiepsko, ale udało mi się wywalczyć jako jedynej gminie w okolicy, program suszowy. Każdy miał drzwi otwarte - przypomina Bednarczyk.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rolnicy będą się szkolić

Trwa remont budynku gospodarczego przy szkole w Ścinawce Dolnej, który zamienia się w szatnie dla osób korzystających z pobliskiego Orlika.

tak jest

Jeszcze dwa tygodnie temu w tym mieszkaniu nie szło żyć, a zostało ono przydzielone 86-letniej kobiecie. Dziś, po naszej interwencji, chlew zamienił
się w przytulny kącik dla starszej osoby.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×