REKLAMA

Zostaje w areszcie

Jakub K. nie wyjdzie na wolność. Sąd odrzucił apelację obrońcy.

- Tymczasowy areszt został utrzymany w mocy. Sąd odrzucił apelację - informuje Marzena Rusin-Gielniewska, sędzia Sądu Okręgowego w Świdnicy. Tak zdecydował sąd przed tygodniem (piątek, 17 maja). Śledczy postawili Jakubowi K. zarzuty spowodowania wypadku ze skutkami śmiertelnymi oraz jazdę pod wpływem środków odurzających. Zaraz po tym mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Na razie na 3 miesiące. Prokurator wnioskował o areszt m.in. z obawy na możliwość mataczenia w sprawie. Kłodzki Sąd przychylił się do argumentów prokuratury. Obrońca wniósł jednak apelację, którą sąd teraz odrzucił. Jakub K. aresztu nie opuści. Przypomnijmy. W wypadku, którego spowodowanie śledczy zarzucają Jakubowi K. zginęły trzy młode osoby. Śledztwo w tej sprawie prowadzone było przez kilka miesięcy. Prokurator uznał, że to Jakub K. kierował samochodem i doprowadził do śmierci trzech osób w wypadku na ul. Słupieckiej w dzielnicy Słupiec. Grozi mu 12 lat więzienia. Jan Sałacki, szef kłodzkiej prokuratury zapewnia, że sprawa w prokuraturze zostanie zakończona w czerwcu. Wówczas akta sprawy trafią do sądu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zostaje w areszcie

foto: użyczone

Ręce opadają. Na cmentarzu w Ścinawce Dol. znów jest bałagan - alarmują mieszkańcy.

foto: pixabay.com

Zabił kolegę i poszedł siedzieć. Dziś jest na wolności. Wrócił do rodzinnej wsi, a jej mieszkańcy zastanawiają się jak będzie dalej?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×