REKLAMA

Kolejarze będą budować w Świerkach

foto ilustracyjne, pixabay.com

Nowy budynek powstanie przy torach.

Na razie wiadomo, że w Świerkach powstanie budynek parterowy, który służyć ma bieżącemu utrzymaniu linii kolejowej, a dokładnie systemu łączności. - GSMR jest to system wykorzystywany dla potrzeb łączności służbowej personelu obsługującego ruch kolejowy - wyjaśnia Bohdan Ząbek z Polskich Linii Kolejowych. - Ma to na celu podniesienie bezpieczeństwa i sprawności w prowadzeniu ruchu kolejowego. Ten system budowany jest na całej sieci. Oczywiście w pierwszej kolejności objęte są nim główne linie, magistrale ze Zgorzelca przez Legnicę, Wrocław w stronę Opola, czy od Wrocławia w kierunku Poznania. System obejmuje jednak całą sieć, a więc i te linie o mniejszym natężeniu ruchu. Cała sieć będzie pokryta cyfrową łącznością kolejową. Jest to system bardziej sprawny, bo komórkowy i na pewno wpłynie na bezpieczeństwo i sprawność w ruchu kolejowym – przekonuje Ząbek. Wizualnym elementem systemu są wieże. - Tu na razie jest mowa tyko o budowie budynku, ale całkiem możliwe, że pojawi się i wieża. Natomiast w budynkach, które są przy wieżach znajdują się urządzenia towarzyszące systemowi – mówi Bohdan Ząbek. - W całej Polsce takich obiektów budowanych jest ok. 1000. Korzystamy tu z dofinansowania unijnego – dodaje Ząbek.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kolejarze będą budować w Świerkach

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×