REKLAMA

Nowa Ruda-Słupiec: nie masz maseczki, nie zostaniesz obsłużony

Podczas wejścia na basen, aż do samej szatni obowiązuje noszenie maseczki

Fot. CTS Nowa Ruda-Słupiec

Słupiecki basen działa od 12 lutego. Kąpać jednorazowo może się tylko 90 osób. Czy są chętni?

Nowa Ruda-Słupiec. Nie ma siedzenia na trybunach, nie ma wchodzenia bez maseczek, a kąpać jednorazowo może się tylko 90 osób. Tak dziś wygląda wizyta na basenie w słupieckim Centrum Turystyczno-Sportowym. Basen działa od 12 lutego, kiedy rząd zdecydował się na ponowne, warunkowe otwarcie tego typu obiektów. Jednocześnie na basenie może być 50% obłożenia, czyli 90 osób może się w tym samym czasie kąpać w basenowej niecce. - Podczas wejścia na basen, aż do samej szatni obowiązuje noszenie maseczki. Zdjąć można ją dopiero w momencie przebierania się. Natrysk i przejście na basen przebiega normalnie. Powrót z basenu taka sama zasada. Po przebraniu się z szatni wychodzimy już w maseczkach – przypomina Wiesław Miśkiewicz, kierownik obiektów sportowych CTSu. - Mamy tu zabezpieczenie w postaci wszystkich środków dezynfekcji i każdy musi, a przynajmniej powinien z nich skorzystać - twierdzi Miśkiewicz.

Chętnych nie ma zbyt wielu

Od ponownego otwarcia basenów minęły prawie dwa tygodnie. Okazuje się, że chętni na kąpiele i pływanie są, ale ich liczba nie przekracza liczby osób, która jednorazowo może z tych kąpieli korzystać. - Nie ma aż takich tłumów żeby ktoś był niezadowolony, czy nie został wpuszczony. Mamy na tyle duży basen, że te osoby, które z niego korzystają mieszczą się w tych liczbach, które przyjmujemy - wyjaśnia kierownik. - Przychodzą też rodzice z dziećmi z tym, że jeżeli rodzic przychodzi to na basen jest wpuszczony tylko wówczas, kiedy korzysta z niecki basenowej. Nie ma czegoś takiego, że rodzic przychodzi, siada na trybunach i obserwuje jak się dziecko kąpie. Dziecko wchodzi i wychodzi samo. Jak ktoś chce się kąpać to oczywiście kupuje bilet i wchodzi z dziećmi – podkreśla Miśkiewicz.

Są bardzo rygorystyczni

Obsługa basenu cały czas przypomina mieszkańcom o maseczkach. Nie każdy chce się do tego obostrzenia stosować, ale jak chce wejść i skorzystać z obiektu maseczkę mieć musi. - Podchodzimy do tego rygorystycznie. Jeżeli ktoś wchodzi na obiekt bez maseczki, to nie zostaje obsłużony. Raczej mieszkańcy się do tego dostosowują. Niektórzy tłumaczą się, że zapomnieli maseczki, ale to też nie problem, bo maseczkę można kupić u nas. Jesteśmy przygotowani też i na to – zapewnia Wiesław Miśkiewicz.

 

PRZECZYTAJ O TRAGICZNEJ POMYŁCE PODCZAS POGRZEBU

DOWIEDZ SIĘ, CZY NOWY WARIANT KORONAWIRUSA JEST JUŻ W POWIECIE KŁODZKIM

Matka zabitej Hani o swoje metody wychowawcze obwinia dom dziecka, w którym rzekomo miała przebywać. Ma rację?

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Nowa Ruda-Słupiec: nie masz maseczki, nie zostaniesz obsłużony

Obrazek użytkownika Wolny Człowiek
  • Wolny Człowiek
  • 08-03-2021

Ale brednie, z maseczka na basen to tylko ogrodnik mógł wymyślić, z chęcią zobaczę te ich maski i się dowiem czy mają odpowiednie certyfikaty który by stwierdziły że maska chroni przed wirusem jeśli tak to dam im Słupeckiego Nobla. Parodia goni parodię.... łaski w obsłudze nikt nie robi bo co to za moda na dyskryminacje ludzi wolnych ?
Obrazek użytkownika pawłowicz
  • pawłowicz
  • 10-03-2021

Serio? Byłam na basenie CTS 2 dni temu, wieczorem. Szatnia przy kasie pełna ludzi, NIKT nie miał maski - NIKT. Specjalnie zwróciłam uwagę! Obsługa nie reagowała, normalnie luzik, nic się nie dzieje. Więcej nie pójdę, to jakieś żarty są. Co ten Miśkiewicz wygaduje niech lepiej zerknie na kamery wieczorem co tam się dzieje.

Fot. 25 Brygada Kawalerii Powietrznej

Duszniki-Zdrój: Trwa szkolenie żołnierzy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z pracy na dużych wysokościach. Zobacz zdjęcia

Fot. UM Kudowa-Zdrój

Sprawdź kiedy możesz wykonać szybki test, po którym wynik uzyskasz po pół godzinie

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×