REKLAMA

Bo idą po chleb i bułki

Parkują przy przejściu dla pieszych, aby pójść do piekarni po bułki. Piesi apelują, aby policja przyjrzała się parkowaniu na ul. Dworskiej w dzielnicy Drogosław.

- Tu jest piekarnia. Jest przejście dla pieszych, są pasy. Auta tu parkują, a policja, straż miejska i burmistrz o tym wiedzą, ale nikt z tym nic nie robi. Już raz o mały włos, a potrąciłby mnie samochód. Chodnik jest zastawiany. Najgorzej jest rano i ok. godz. 15:00 - mówi nam pan Edward (dane do wiadomości redakcji). - Wielokrotnie zwracałem uwagę, żeby zamontować tu kamerę lub karać mandatami, ale nic się nie dzieje. Samochody stoją na lub przy chodniku, a nawet bezpośrednio przy pasach. Tak łamią przepisy. W biały dzień. Nikt do niczego się nie stosuje - mówi zbulwersowany mieszkaniec.
Straż miejska tłumaczy
- Przeprowadzamy tam kontrole, ale nie tylko na tej ulicy jest ten problem. Wypisujemy mandaty i pouczenia. Zdarzyło się, że skierowaliśmy wniosek do sądu. Za parkowanie na chodniku wysokość mandatu to 100 zł, za postój w rejonie skrzyżowania 300 zł - tłumaczy Piotr Kwiecień, komendant noworudzkiej Straży Miejskiej. - Parkujący w tym miejscu to klienci piekarni, którzy nie parkują tam długo, tylko zatrzymują się na chwilę, co nie oznacza, że powinni tak robić - dodaje komendant.
Policja przypomina zasady
Natomiast policjanci przypominają, jakie są zasady parkowania. - 10 metrów przed i 10 metrów za pasami. Musi być zachowana widoczność zarówno z lewej jak i z prawej strony. Zarówno pieszy musi mieć dobrą widoczność jak i kierowca, który prowadzi pojazd – przypomina Robert Zaborowski, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Na chodniku w ogóle nie powinno się parkować, bo wówczas ta widoczność jest ograniczona. Należy pamiętać, że parkujący musi zostawić 1,5 metra szerokości chodnika dla pieszych - dodaje policjant. Kłodzka policja mówi wprost: ul. Dworska nie jest szeroka, podobnie jak chodnik. Pozostawienie tam pojazdu jest wykroczeniem, za które należy się mandat karny. - Uczulimy policjantów z komisariatu policji w Nowej Rudzie, żeby zwracali uwagę na to miejsce. Tę informację przekażę też patrolom ruchu drogowego z Kłodzka, które wyjeżdżają w teren - zapewnia Zaborowski.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Bo idą po chleb i bułki

Obrazek użytkownika jan
  • jan
  • 05-06-2019

Dworska to jedna z najczęściej uczęszczanych ulic w powiecie.Ciężko się przecisnąć w dzień powszechny.Pozostawienie pojazdu jednym kółkiem powoduje potężny zator w ruchu pieszym.Codzienny patrol policji powinien rozładować korek pieszych.
Obrazek użytkownika pono
  • pono
  • 15-06-2019

mieszkam tu i w niektórych porach ani przejsc ani przejechac stoja nawet na pasach jakby mogli to do srodka by wjechali...skrzyzowanie dworskiej ze swidnicka autem trzeba nieraz pod prad opuszczac bo auta zaparkowane stoja...a piekarnia przeciez ma parking dla klientów na swoim terenie nawet jakis czas temu bylo oznakowanie by parkowac na terenie piekarnii no ale co zrobic jak ludzie pod drzwi chca podjerzdzac..tu conajmniej dwa razy dziennie rano i po 15 policja powinna byc

Na noworudzkim cmentarzu wylano środek chwastobójczy, który popalił dosłownie wszystko.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×