REKLAMA

Nasze kluby z licencją

Kluby sportowe z miasta i gminy Nowa Ruda oraz z miasta i gminy Radków otrzymały licencję na rozgrywki piłkarskie w kolejnym sezonie.

A to oznacza, że działacze sportowi nie mają zastrzeżeń do boisk, na których grają.
Licencję kluby otrzymują na dwa lata. Kiedyś wydawano licencje warunkowe – dla klubów, w funkcjonowaniu których wykazano pewne nieprawidłowości i które musiały spełnić określone w tym zakresie warunki. Wydawano też licencje stałe. Teraz licencja jest albo jej po prostu nie ma. - Jeżeli klub nie ma licencji gra o klasę niżej. Jesteśmy po kontroli i wszystkie kluby z terenu Nowej Rudy, Radkowa i okolic takie licencje dostały – informuje nas Włodzimierz Bortnik, dyrektor biura Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu. - Miasto Radków nie ma zgłoszonego klubu. A Nowa Ruda awansowała do IV ligi, dlatego licencję otrzyma z Wrocławia - przypomina.
Jakie wymogi? Chcąc otrzymać licencję kluby muszą spełnić pewne warunki. Należą do nich m.in. wymiarowe boisko - dla każdej klasy jest przystosowane odpowiednie boisko (niewymiarowe boiska są największym problemem klubów sportowych). Potrzebne są też profilowane, plastikowe krzesełka dla każdej klasy; szatnie dla sędziów, gości, gospodarzy z prysznicem i sanitariatem; miejsca parkingowe dla gości i sędziów; zadaszone boksy, które posiadają od 8 do 13 miejsc i są odgrodzone od publiczności. Włodzimierz Bortnik twierdzi, że wiele klubów boryka się z problemami i brakiem odpowiedniej infrastruktury. Podkreśla jednak, że mamy XXI wiek i nie może być tak, że klub nie ma dostępu do wody, czy nie ma szatni. A i takie się zdarzają. Na szczęście nie na naszym terenie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nasze kluby z licencją

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×