REKLAMA

Nasze kluby z licencją

Kluby sportowe z miasta i gminy Nowa Ruda oraz z miasta i gminy Radków otrzymały licencję na rozgrywki piłkarskie w kolejnym sezonie.

A to oznacza, że działacze sportowi nie mają zastrzeżeń do boisk, na których grają.
Licencję kluby otrzymują na dwa lata. Kiedyś wydawano licencje warunkowe – dla klubów, w funkcjonowaniu których wykazano pewne nieprawidłowości i które musiały spełnić określone w tym zakresie warunki. Wydawano też licencje stałe. Teraz licencja jest albo jej po prostu nie ma. - Jeżeli klub nie ma licencji gra o klasę niżej. Jesteśmy po kontroli i wszystkie kluby z terenu Nowej Rudy, Radkowa i okolic takie licencje dostały – informuje nas Włodzimierz Bortnik, dyrektor biura Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu. - Miasto Radków nie ma zgłoszonego klubu. A Nowa Ruda awansowała do IV ligi, dlatego licencję otrzyma z Wrocławia - przypomina.
Jakie wymogi? Chcąc otrzymać licencję kluby muszą spełnić pewne warunki. Należą do nich m.in. wymiarowe boisko - dla każdej klasy jest przystosowane odpowiednie boisko (niewymiarowe boiska są największym problemem klubów sportowych). Potrzebne są też profilowane, plastikowe krzesełka dla każdej klasy; szatnie dla sędziów, gości, gospodarzy z prysznicem i sanitariatem; miejsca parkingowe dla gości i sędziów; zadaszone boksy, które posiadają od 8 do 13 miejsc i są odgrodzone od publiczności. Włodzimierz Bortnik twierdzi, że wiele klubów boryka się z problemami i brakiem odpowiedniej infrastruktury. Podkreśla jednak, że mamy XXI wiek i nie może być tak, że klub nie ma dostępu do wody, czy nie ma szatni. A i takie się zdarzają. Na szczęście nie na naszym terenie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nasze kluby z licencją

W poniedziałek w Operze Wrocławskiej Julian Golak odebrał statuetkę w uznaniu wieloletniej działalności „za służbę na rzecz budowania tożsamości regionalnej Dolnego Śląska”.

- Rozwój Nowej Rudy zależy w dużej części od decyzji podejmowanych w Sejmiku. W ciągu 12 lat przeznaczyliśmy dziesiątki milionów złotych m.in. na budowę obwodnicy, przebudowę ul. Świdnickiej i trasy do granicy w Tłumaczowie. Chcę kontynuować pracę na rzecz mieszkańców – mówi Julian Golak, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

foto: użyczone

Wójt się nie poddaje i odwołała się od decyzji konserwatora zabytków, który nakazał jej wstrzymać rozbiórkę wiaduktu pod nieczynną linią kolejową na trasie Dzikowiec-Srebrna Góra.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×