REKLAMA

Tajemnicze plany właściciela

foto: polska-org.pl

Właściciel budynku po dawnym szpitalu zapowiedział wznowienie remontu zabytku. Pytanie tylko, czy rzeczywiście w przyszłym roku ruszy jego remont?

Choć pojawiła się iskierka nadziei na uratowanie od całkowitego zniszczenia budynku po dawnym szpitalu w Radkowie, to cała sprawa wydaje się być owiana tajemnicą. Wrocławska spółka Ozbud, do której należy budynek złożyła wniosek o wznowienie pozwolenia na budowę półtora miesiąca temu, ale też na zmiany w projekcie. Padają też deklaracje, że w przyszłym roku rozpocznie się remont dawnego szpitala. I to tyle, bo przedstawiciele spółki nie udzielają odpowiedzi na pytania dziennikarzy. Niewiele wie też burmistrz Radkowa, Jan Bednarczyk. - Wystąpili do starostwa o pewne istotne zmiany w sprawie projektu budowlanego i na razie cisza - przyznaje burmistrz. A przedstawiciele spółki Ozbud - pomimo wielu prób nie udało nam się z nimi skontaktować.

Nadzór w budynku

Wniosek o wznowienie budowy, to najprawdopodobniej pokłosie donosu Jana Bednarczyka do nadzoru budowlanego, które w ubiegłym roku sprawdzało, czy budynkowi grozi degradacja. Wówczas inspektorzy stwierdzili jednak, że budynek nie jest użytkowany, a aktualny właściciel wykonał najpilniejsze roboty (miejscowe wzmocnienie konstrukcji dachu, uzupełnienie deskowania oraz pokrycia dachu, wykonanie izolacji pionowej i poziomej ścian piwnic). - Skoro aktualny właściciel obiektu zamierza odbudować budynek, to nie ma potrzeby dalszego prowadzenia postępowania w sprawie jego stanu technicznego - przekonuje Zdzisław Wosiek z biura Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kłodzku. Przed kilkoma laty Ozbud kupując budynek zapowiadało stworzenie tam Centrum Pielęgnacji, Terapii, Rehabilitacji i Edukacji.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Tajemnicze plany właściciela

Obrazek użytkownika Iga
  • Iga
  • 10-10-2019

Będzie to samo co w Zamku Ratno Dolne...he he Obiecanki cacanki....

Była kontrola na terenie Willi Konrad. Będą wycinać kasztanowce.

Droga Raszków-Wambierzyce szybko nie zostanie wyremontowana.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×