REKLAMA

Autobusem przez Koszyn dolny

foto: pixabay.com

Czy to koniec transportowych problemów mieszkańców Koszyna? PKS zapowiedział, że wraz z początkiem listopada przez Koszyn dolny będzie jeździł autobus. Wszystko wskazuje na to, że spółka wywiązała się ze składanych deklaracji.

- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, PKS w Kłodzku od 4 listopada uruchomił połączenie autobusowe relacji Kłodzko-Ludwikowice Kłodzkie przez Bożków, Koszyn (przystanek Koszyn wieś), Nowa Ruda Słupiec - informuje Arleta Szkwarek z PKS Kłodzko. - Autobus odjeżdża z dworca autobusowego w Kłodzku o godz. 7:00, a kurs będzie realizowany w dni nauki szkolnej dla województwa dolnośląskiego - podkreśla Szkwarek. Przypomnijmy, że transportowe problemy mieszkańców tej części sołectwa zaczęły się w drugim tygodniu września. Wówczas jak mówili mieszkańcy zlikwidowane zostało połączenie Bożków – Koszyn, które funkcjonowało przez 20 lat, a dzieci, żeby dojechać do szkoły musiały iść 2 kilometry na przystanek do górnego Koszyna. Ludzie zaczęli interweniować w kłodzkim PKS-ie. Pomocy szukali też u nas. Arleta Szkwarek, asystentka prezesa zarządu kłodzkiego PKS -u tłumaczyła, że kurs o godz. 6:55 Kłodzko – Nowa Ruda jest kursem dofi nansowywanym w ramach I edycji Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, a uzgodniony dla tej linii rozkład jazdy nie uwzględnia przystanku Koszyn (prowadzony jest trasą przez Bożków, wieś i Os. Koszyn). Zapewniała też, że spółka wystąpiła z wnioskiem do Zarządu Powiatu Kłodzkiego o zmianę rozkładu jazdy tego kursu w taki sposób, by w przebiegu linii został ujęty przystanek Koszyn. Autobus przez Bożków – Koszyn dolny do Nowej Rudy zaczął kursować 4 listopada i wszystko wskazuje na to, że deklaracja została spełniona.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Autobusem przez Koszyn dolny

fot. Zakład Karny Kłodzko

W czwartek, 1 lipca w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga, Zakład Karny w Kłodzku przekazał kolorowanki dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka w Kłodzku

Fot. PWSZ w Nysie

Studenci architektury przystąpili do obrony prac inżynierskich. Nowi inżynierowie opracowali ciekawe projekty architektoniczne.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×