REKLAMA

Zbierają na „żarówki

foto: internet

Wambierzycka Bazylika będzie wymieniać instalację elektryczną. Duchowni zbierają pieniądze.

Franciszkanie chcą wymienić instalację elektryczną zapewniającą iluminację Bazyliki. Potrzeba 460 tys. zł. W ubiegłym roku podczas remontu elewacji udało się wymienić 1390 żarówek. Renowacja ściany frontowej kościoła była możliwa m.in. dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Teraz duchowni muszą wymienić instalację na elewacji Bazyliki i zbierają na to pieniądze. Wpłat można dokonać m. in. poprzez portal internetowy zrzutka.pl. Oświetlenie sanktuarium upamiętnia dzień 30 maja 1679 r., kiedy kilka tysięcy pielgrzymów przebywających w Wambierzycach zobaczyło biały blask otaczający kościół, z którego z obydwu stron w kierunku południowym i północnym wybuchały płomienie. Zjawisko to trwało kilka godzin i zostało odczytane jako znak szczególnej łaski dla Wambierzyc. Zapoczątkowało też tradycję procesji z pochodniami i apeli Maryjnych z wykorzystaniem oświetlenia elektrycznego.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Zbierają na „żarówki

Obrazek użytkownika Chaber
  • Chaber
  • 13-02-2020

Jestem w stanie podzielić się pieniędzmi z każdym, kto tego naprawdę potrzebuje. Jestem przekonany, że Franciszkanie (OFM) dysponują dużo większą sumą pieniędzy na swoich kontach, więc uszczknięcie marnych 460000 zł. nie powinno stanowić dla nich problemu.

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×