REKLAMA

Pomalujcie te domki

foto: zalewradkow.pl

Domki nad Radkowskim Zalewem od strony czeskiej nie wyglądają estetycznie i psują wizerunek gminy - tak o ośrodku wypoczynkowym mówią radkowscy radni.

- Czy nie można kupić kilku puszek farby do drewna i odmalować domków – pyta Janusz Gorczycki, radny Rady Miejskiej Radkowa. Niestety. Jak się okazuje pędzel i zwykła farba nie wystarczą. - Domki kiedyś zostały pomalowane przepalonym olejem, przez co malowanie ich farbą jest niemożliwe - odpowiada Marek Kusiakiewicz, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie, które nimi zarządza. - Remont elewacji musiałby polegać na zerwaniu desek i nałożeniu nowych, na co potrzeba zbyt dużo pieniędzy, które wolę wydać na poprawę warunków w środku domków, bo to jest dla turystów ważniejsze - przekonuje dyrektor. To tłumaczenie radnego Gorczyckiego nie do końca przekonuje. - Zgadzam się, że warunki w środku domków są dużo lepsze, ale wrażenie zewnętrzne jest nieestetyczne - upiera się radny. Na remont elewacji jednego domku potrzeba ok. 4050 tys. zł. - Naprawdę nie dysponuję wystarczającymi funduszami, aby elewacje wykonać - zarzeka się dyrektor Kusiakiewicz. Kusiakiewicz wkrótce jednak ma stracić kontrole nad domkami. Odpowiedzialność za nie przejmie nowa gminna spółka. Najbliższe miesiące pokażą, co zrobi również w sprawie wyglądu zewnętrznego domków.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Pomalujcie te domki

Obrazek użytkownika acid-1-KO5
  • acid-1-KO5
  • 11-12-2019

co się nie DA ja się DA się ... street-art i o'u right ! (-: heh
Obrazek użytkownika mzs
  • mzs
  • 11-12-2019

"Na remont elewacji jednego domku potrzeba ok. 4050 tys. zł. " - to na nasze ile?
Obrazek użytkownika Mirek Kuczyrski
  • Mirek Kuczyrski
  • 17-12-2019

Wyfrezować deski i pomalować.Dyrektora pochwalić

foto: pixabay.com

Jest prawomocny wyrok. Była pracownica Agroregu Agata O. została skazana, a miłosna historia rodem ze szklanego ekranu dobiegła końca. Dziś Arkadiusz Wasilewski, wrocławski przedsiębiorca ostrzega mężczyzn przed kobietami, takimi z jaką on się związał.

Zdjęcie zostało wykonane o godz. 18.03 przed Schroniskiem na Szczelińcu - kilka osób relaksuje się, podziwia widoki, spokój, cisza…

Park Narodowy Gór Stołowych informuje, że w związku z ekstremalnie wzmożonym ruchem turystycznym w godzinach szczytu (godz. 10-15) może nastąpić krótkotrwała przerwa w sprzedaży biletów na trasę turystyczną na Szczelińcu Wielkim.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×