REKLAMA

Kto szybciej znajdzie grzyby

foto: pixabay. com

21 września zapraszamy do Gajowa na Święto Grzyba. Pieniądze na organizację imprezy w wysokości 4 tys. 900 zł pozyskano z programu Odnowy Wsi Dolnośląskiej.

To będzie nie lada gratka dla miłośników grzybobrania.
- Drużyny, które się zgłoszą, we wczesnych godzinach porannych pójdą na grzybobranie – mówi Marek Kusiakiewicz, dyrektor radkowskiego Centrum Kultury. - Zbiorą grzyby, wrócą o godz. 13:00 do Gajowa, będą grzyby czyścić, ważyć, a ich waga będzie decydowała o zajęciu miejsca. Pani sołtys rozpali ognisko, weźmie gar i będziemy robić sos z tych grzybów. Jak sos będzie już prawie gotowy, zaczniemy smażyć placki ziemniaczane. Stworzymy taki produkt lokalny – placki ziemniaczane z sosem grzybowym. Będziemy zbierać też przepisy na potrawy z grzybów, słoiki itp. i z tego wydamy małą książeczkę z przepisami w celach promocyjnych – zachęca dyrektor.
Kiedyś już podobna impreza związana z grzybami była organizowana w Radkowie.
- Wówczas na jej organizację pozyskaliśmy pieniądze z Lokalnej Grupy Działania. To był zlot caravaningowy i było grzybobranie. Tych, którzy nie chcieli iść zbierać grzybów też zabieraliśmy na grzyby, ale na skalne, na wycieczkę – przypomina dyrektor Kusiakiewicz.
Jeżeli będzie zainteresowanie to grzybobranie ma szanse na stałe zagościć w kalendarzu radkowskich imprez.
- Jeżeli tak będzie, to wspólnie z panią sołtys Gajowa będziemy chcieli z tego zrobić cykliczną imprezę – zapowiada Marek Kusiakiewicz. - Pani sołtys jest zainteresowana takimi imprezami. One nie generują dużych kosztów. Zaprosimy dwa gminne zespoły, które uświetnią wieczór i wystarczą do tego jeszcze tylko chęci ludzkie – dodaje dyrektor.
Nasze okolice są bogate w grzyby, a kalendarz grzybiarza mówi, że między 8 a 28 września będzie kolejny ich wysyp.
- Te lasy są bogate w grzyby. Sam wiem po sobie, bo też chodzę i zbieram do suszenia czy słowików – zdradza dyrektor.
Na grzybobranie wyruszymy 21 września o godz. 8:00 z Parku w Gajowie. Będziemy je zbierać do godz. 13:00. O 13:00 uczestnicy grzybobrania muszą wrócić ze swoimi koszykami. Liczą się tylko grzyby jadalne i nierobaczywe. Szczegóły imprezy wraz z regulaminem znajdziecie m.in. na stronie centrum kultury w Radkowie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Kto szybciej znajdzie grzyby

Obrazek użytkownika Jan to Pan
  • Jan to Pan
  • 13-09-2019

A po co szukać tak daleko, wszak najtęższe grzyby zalęgły się na samym środku radkowskiego rynku? Czy to prawda co ludziska gadają, że przypełzło to z dawnego GSu?
Obrazek użytkownika xiążę Jan
  • xiążę Jan
  • 13-09-2019

suweren mnie wybrał i bendę rządził aż do śmierci

Fot. FB Wojciech Murdzek // Ministrowie Wojciech Murdzek i Michał Dworczyk

We wtorek, 7 lipca, podpisana zostanie umowa inwestycyjna pomiędzy Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. a Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa na realizację inwestycji pod nazwą „Euro-Park Ząbkowice”.

Fot. Lasy Państwowe

Jak się zachować, jeśli spotkamy dzikie zwierzę, jak zabezpieczyć się przed kleszczami, co możemy wykorzystać w terenie, aby ustalić swoją lokalizację, jeśli się zgubimy, gdy zastanie nas burza w środku lasu? Te informacje będzie mógł uzyskać każdy nas dzięki akcji "Świadomie do LASU"

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×