REKLAMA

GESTAPO W RATUSZU

Kapitan Stanisław Wołczaski, to jeden z tych, którzy uczestniczyli w Powstaniu Warszawskim. Przed tygodniem (piątek,1 sierpnia) tuż przed rozpoczęciem rekonstrukcji opowiadał o tym, co wydarzyło się 70 lat temu. - W 1944 roku miałem ukończone dwie klasy gimnazjum. Mój ojciec był w armii krajowej. W końcu się zgodził, abym sam poszedł walczyć - wspominał. - Działałem w biurze propagandy - podkreślał. Ze wzruszeniem oglądał to, co przez kolejne kilkadziesiąt minut wyczyniali rekonstruktorzy po dwóch stronach barykady. Po jednej stronie bohaterscy Powstańcy, po drugiej bezkopromisowi żołnierze Niemieccy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (4): GESTAPO W RATUSZU

Obrazek użytkownika noworudzianin
  • noworudzianin
  • 08-08-2014

Panie Burmistrzu Tomaszu Kiliński. Smutna jest Pana trzecia kadencja, która pokazuje jak bardzo odszedł Pan w swojej polityce od oczekiwań mieszkańców a zarazem swoich wyborców. Dzisiaj różnice już nie dotyczą tylko kierunków rozwoju miasta czy jakości prowadzenia polityki lokalnej. 70 rocznica Powstania Warszawskiego pokazała, że różnimy się również w postrzeganiu ważności rocznic godnych upamiętnienia. Pan polityk z krwi i kości popierany przez ekipę obecnie rządzącą pokazał iż 10 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej stanowi dla Pana datę na tyle ważną iż z tego powodu znalazł Pan środki na darmowe kiełbaski, zupki czy piwo. Niestety dla okrągłej rocznicy Powstania Warszawskiego nie znalazł Pan żadnych środków ani czasu żeby spotkać się ze Stowarzyszeniem Odra Niemen. Mam wrażenie iż słuchając ludzi ze swojego najbliższego otoczenia wyniósł Pan błędną ocenę dotyczącą zarówno organizatorów jak i celu samej imprezy. Można przez takie postępowanie mieć wrażenie,że Burmistrz Nowej Rudy najpierw czuje się Europejczykiem a dopiero później Polakiem. Najważniejsze jednak jest to że noworudzianie zjawili licznie 1 sierpnia i o godzinie 17 oddali chwilą ciszy hołd poległym powstańcom. Z tego powodu wszystkim dziękuję.
Obrazek użytkownika qw
  • qw
  • 09-08-2014

Tak.
Obrazek użytkownika kari
  • kari
  • 10-08-2014

Brawo! Takiego wydarzenia w naszym miescie jeszcze nie bylo. Nareszcie Noworudzinie mogli uczestniczyc w inscenizacji i to na bardzo wysokim poziomie. Szkoda tylko, ze na zadnym oficjalnym pdortalu prowadzonym przez UM nie ma nawet wnzmianki o tej imprezie. Dlaczego? Bo zostala zorganizowana przez noworudzian baz udzialu urzedu? Bo pokazuje, ze mieszkancy Nowej Rudy maja duzo inicjatywy i potrafia bez publicznych srodkow zrobic cos wartosciowego? Odpowiadam: w Nowej Rudzie wladza boi sie wszelkiej inicjatywy obywatelskiej bo taka forma demokracji moze obnazyc slabosc urzedujacych radnych i wskazac obywatelom, ze juz czas na zmiane.
Obrazek użytkownika Andrzej
  • Andrzej
  • 11-08-2014

Upamiętnienie 200 tyś. bestialsko zamordowanych cywilów przez Niemców dla Pana Kilińskiego nie jest dostatecznym powodem do wsparcia finansowo lub choćby spotkania się z organizatorami tak wspaniałej rekonstrukcji. Tylko dlaczego wczorajszą rekonstrukcję na wrocławskim rynku władze Wrocławia uznały za ważne wydarzenie dla miasta. Nic tylko, Panie Burmistrzu kończ Waść kadencję! Wstydu oszczędź - mieszkańcom!

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów.

Fot. Gmina Nowa Ruda

Wczoraj w Wałbrzychu nasze jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP Czerwieńczyce, OSP Bożków i OSP Włodowice otrzymały promesy na zakup sprzętu oraz wyposażenia strażackiego w ramach programu "Mały Strażak" na łączną kwotę 32 324,00 zł. Jednostki te aplikowały do programu realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×