REKLAMA

Wójt bez zastępcy

Z informacji do jakich dotarli dziennikarze "Gazety Noworudzkiej" wynika, że Adrianna Mierzejewska ma problem ze znalezieniem osoby, która chciałaby zostać zastępcą wójta gminy Nowa Ruda.

Jeszcze przed tygodniem Mierzejewska w rozmowie z dziennikarzami "Gazety Noworudzkiej" zapewniała, że nazwisko jej zastępcy poznamy w ciągu dwóch tygodni. Wtedy też wymieniano trzy osoby, jako potencjalnych kandydatów na to stanowisko: Krzysztofa Nieborę, Bogusława Rogińskiego i Marka Jagódkę. W poniedziałek, 8 grudnia nowa wójt spotkała się z Krzysztofem Nieborą, dotychczasowym prezesem spółki zarządzającej Twierdzą Srebrna Góra. Niebora pomimo, że nie może być pewny swojego stanowiska na fortach po tym, jak Paweł Gancarz został wójtem miejscowej gminy, nie zdecydował się na zmianę pracy.

Więcej w najnowszym wydaniu Gazety Noworudzkiej nr. 916

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (11): Wójt bez zastępcy

Obrazek użytkownika ula brzydula
 • ula brzydula
 • 11-12-2014

Jagódka - napewno nie (fakt) , Niebora -nie (zaprzeczył) , Rogiński -nie (za dużo ma na głowie i do stracenia) więc KTO? P.Wójt znajdż szybko zastępcę i rządz !!! Bo na razie to tylko popłoch siejecie , uwidaczniając swoją niekompetęcję !
Obrazek użytkownika szyderca
 • szyderca
 • 11-12-2014

Proponuję Karwowskiego i wreszcie się pogódźcie !
Obrazek użytkownika elade
 • elade
 • 11-12-2014

Do tej pory nie było w Gminie stanowiska zastępcy Wójta! Nowa Pani Wójt widocznie czuje się niepewnie na tym stanowisku skoro szuka zastępcy wśród ludzi z doświadczeniem ale niekoniecznie dobrze odbieranych przez wyborców. Pani Wójt widocznie dała się "wpuścić w maliny" , nie wierzyła w to, że zostanie wybrana! Współczuję!
Obrazek użytkownika BBBIS
 • BBBIS
 • 11-12-2014

Ludziska dajcie pracować . Gabinet Rządu był wybierany 2 tygodnie , a Wy już chcecie... Co nagle to po diable !!! . Niech to będą przemyślane decyzje bez nacisku szczególnie wyborców ! Liczę na rozsądek P. Wójt i świeże spojrzenie :)
Obrazek użytkownika Alicja
 • Alicja
 • 12-12-2014

PAT. Jedyne określenie jakie przychodzi mi do głowy jeśli chodzi o rządy w gminie. Pani Wójt sama nie da rady. Cóż stanowisko przerosło kompetencje. Osoby mające wiedzę o samorządzie też raczej nie chcą brnąć w niepewne układy. Pozostają ludzie z Przełomu. Pani Bazała zostanie zastępcą Wójta i faktycznie będzie rządzić, pan. Kalkowski zostanie sekretarzem gminy. A wyborcy za to wszystko zapłacą. Między innymi wyborami uzupełniającymi.
Obrazek użytkownika michalowska
 • michalowska
 • 13-12-2014

A kto powiedział, że stanowisko zastępcy jest obligatoryjne? Zastępca może być, ale nie musi. Gdyby Pani Wójt miała stosowne doświadczenie w samorządzie i wyrobioną praktykę, nie musiałaby szukać zastępcy, a i gmina by wtedy zaoszczędziła trochę na etacie. No cóż - tak to bywa, gdy się człowiek z motyką na słońce porywa...
Obrazek użytkownika kajko
 • kajko
 • 13-12-2014

Na zastępcę proponuję panią Michałowską jest doświadczona, ma dużą wiedzę na temat samorządu i ogromne poparcie mieszkańców. A teraz poważnie. Pani Mierzejewska została wybrana przez mieszkańców, którzy widać mieli już dosyć zarządzania gminą przez Karwowskiego i woleli zaufać osobie z mniejszym doświadczeniem. Poczekajmy chwilę na efekty zmiany na stanowisku, a o Karwowskim proponuję zapomnieć, bo to już historia.
Obrazek użytkownika ula brzydula
 • ula brzydula
 • 13-12-2014

Z wszystkimi się zgadzam ! Tylko parę poprawek ; 1) jak nie było nigdy zastępcy ? A P. Sudoł to kto ? Sekretarka ? 2) Karwowsi nigdy by nie poszedł na zastępcę ! 3) KAJKO -wszystko ok , tylko określisz termin "chwilę"? ILE ? Pół roku - rok-dwa? Toż kadencja ma 4 lata i to nie czas na naukę ! 4) I do wszystkich - nie po to wybrano nową Wójt by mi P. Rogiński po Gminie latał. jako wyborca tego nie strawię !
Obrazek użytkownika mieszkaniec
 • mieszkaniec
 • 13-12-2014

Sławek, nie nudź!
Obrazek użytkownika michalowska
 • michalowska
 • 13-12-2014

Skoro mieszkańcy (patrz - wyborcy) zdecydowali o tym, aby tak odpowiedzialne stanowisko zajęła osoba o praktycznie żadnym doświadczeniu, to nie świadczy to dobrze o tychże mieszkańcach (patrz - wyborcach). Co do "chwili" na naukę - zbliża się ostatni okres pozyskiwania środków z UE i jeśli Pani Wójt szybko nie pojmie, o co w tym samorządzie chodzi, to czekają nas stracone 4 lata, bez inwestycji, remontów itp.
Obrazek użytkownika M
 • M
 • 24-12-2014

Pan Hordyj zastepcą wójta - czy to ten sam który był chwilę w wyższej szkole biznesu i sportu w Nowej Rudzie na stanowisku i za niedługo szkoła została oddana za grosz abo nawet za darmo jakiejś fundacji z wrocławia a potem zdaje się zlikwidowana ?... ale sobie zastepcę dobrała pani wójt ...no..no ...powinna wziąc kogoś kto kojarzą sie z "tworzeniem " a nie "oddawanie" i "likwidowaniem" szkoda bo i pan Jagódka to też żadne łał... raczej będzie stwarzał konflikty i wytykał innym ich błędy niz łagodził konflikty czy rozwiązywał a tego chyba w gminie trzeba bardziej - łagodzenia bezsensownych spięć

Fot. Lasy Państwowe

Jak się zachować, jeśli spotkamy dzikie zwierzę, jak zabezpieczyć się przed kleszczami, co możemy wykorzystać w terenie, aby ustalić swoją lokalizację, jeśli się zgubimy, gdy zastanie nas burza w środku lasu? Te informacje będzie mógł uzyskać każdy nas dzięki akcji "Świadomie do LASU"

Fot. Gmina Nowa Ruda

Dziś (piątek, 3 lipca) w Bystrzycy Kłodzkiej, Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska odebrała z rąk wicemarszałka województwa dolnośląskiego Grzegorza Macko, posła na Sejm RP Marcina Gwóździa i dyrektora Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Izabeli Woronowicz promesę w wysokości 30 tys. zł na budowę placu zabaw w Ludwikowicach Kłodzkich. Dotacja została przyznana w ramach konkursu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Przeznaczona jest na powstały wiosną plac zabaw w Ludwikowicach Kłodzkich, na terenie przynależnym do Publicznego Przedszkola.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×