REKLAMA

Bednarczyk: nie chcę, abyście jeździli do Czech

Od poniedziałku, 4 maja nasi pracownicy pracujący w Czechach mogą spokojnie jeździć tam do pracy i nie martwić się, że po powrocie czeka ich kwarantanna. Choć dotyczy to setek mieszkańców miasta i gminy Radków, to burmistrz Jan Bednarczyk uważa, że to zła decyzja.

Zniesienie obowiązku 14-dniowej kwarantanny dla Polaków pracujących m.in. w Czechach to efekt społecznego nacisku i protestów, które odbyły się w kraju. Ale nie wszystkim się to podoba. - Jestem przeciwny szerokiemu otwarciu granic choć wiem, że mam inne zdanie niż większość - przyznaje Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Również jestem przeciwny otwarciu granic dla pracowników, dlatego, że albo jesteśmy na wojnie, albo robimy tak, że może się uda. Proszę sobie wyobrazić otwarcie granicy na Ostrej Górze, na Grunwaldzkiej, w Tłumaczowie - uważa Bednarczyk. Jak mówi burmistrz, najwięcej do powiedzenia na temat otwarcia granic mają Ci samorządowcy i mieszkańcy, którzy nie mają ani jednego przejścia granicznego na swoim terenie. - Ja mam ich najwięcej w powiecie, bo aż pięć - przypomina Bednarczyk. - Albo gramy o to, żeby wygrać tę bitwę, albo będziemy chorować przez następne dwa lata. Jeżeli nasi pracownicy mają propozycję mieszkać w Czechach i tam pracować, a nawet jeszcze otrzymywać za to dopłaty, to nie rozumiem po co się upierać na powroty - grzmi burmistrz Radkowa.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Bednarczyk: nie chcę, abyście jeździli do Czech

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×