REKLAMA

Góra Św. Anny na sprzedaż

fot. https://www.olx.pl/oferta/pensjonat-w-malowniczym-miejscu-na-sprzedaz-CID3-IDj7Lcl.html#10241674ce

Oficjalnie oferta sprzedaży pojawiła się w internecie 6 grudnia. Cena wywoławcza to 1,6 mln zł, co oznacza, że metr kwadratowy wyceniany jest na 1530 zł. W sumie do sprzedaży są dwa budynki z 30 pomieszczeniami. Stefan Kobak podkreśla, że jeśli nie uda się uzyskać proponowanej kwoty, to możliwe, że będą dalej działać. Choć w rękach rodziny Kobak budynki kupione od Starostwa pozostają od kilku lat, to ich remont ciągle się nie zakończył. Od tej pory udało się w obydwu budynkach wymienić pokrycia dachów. Natomiast budynek noclegowy zyskał nowe okna i instalację elektryczną.

Taki potencjał ma Góra św. Anny w budynku drewnianym:
✓ restauracja
✓ kuchnia
✓ pomieszczenie na imprezy
✓ pokoje w budynku murowanym:
✓ 45 miejsc noclegowych
✓ sala z kominkiem

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Góra Św. Anny na sprzedaż

Obrazek użytkownika Janusz
  • Janusz
  • 05-02-2017

Osoby które dopuściły do takiego stanu schronisko powinny ponieść odpowiedzialność.W jakim celu zostało sprzedane schronisko które od lat miało swojego najemcę ( Państwo Ogorzałkowie ) ? Schronisko tętniło życiem i przyciągało turystów.A skoro zdecydowano się sprzedać schronisko to trzeba było to zrobić z głową.Dlaczego w umowie sprzedaży nie pojawił się zapis o tym iż nabywca ma np w ciągu 2 lat uruchomić schronisko i restaurację? Dlaczego nabywca nie został sprawdzony pod kątem finansowym? Od samego momentu sprzedaży mówiłem ze Kobakowie nie dadzą rady uruchomić schroniska.Dla mnie cała ta sprawa jest wielkim skandalem.Nowa Ruda która chce stawiać na turystykę doprowadziła do degradacji tego obiektu.Oczywiście winnych brak.
Obrazek użytkownika Krzysiek
  • Krzysiek
  • 05-02-2017

Przecież od samego początku było wiadomo że Kobak nie ma i nie będzie miał pieniędzy na remont i urządzenie schroniska.A teraz tłumaczenie że zmieniają plany w związku ze śmiercią Marysi jest śmieszne i niedorzeczne.
Obrazek użytkownika T
  • T
  • 06-02-2017

Od początku było wiadomo że schronisko potrzebuje inwestora z pieniędzmi.Kobak niestety do nich nie należał.Nie sztuką było kupić za wszystkie oszczędności obiekt nie mając funduszy na jego uruchomienie i remont.Obiekt od kilku lat zamknięty.Miasto i turyści stracili ciekawe miejsce.Po co sprzedano obiekt skoro był najemca który bardzo dobrze sobie w nim radził? Nie można było się dogadać z najemcą i sprzedać mu obiekt na logicznych warunkach?

W listopadzie ubiegłego roku internauci próbowali ratować Skansen Mini Zoo w Wambierzycach, jedną z najstarszych atrakcji turystycznych naszego regionu. Dziś czytelnicy alarmują, że zwierzęta, które w nim przebywają potrzebują pomocy.

Mieszkaniec natknął się w lesie w okolicach Włodzickiej Góry na rozszarpanego koziołka. My sprawdzamy, czy w lasach znów grasują wilki i czy miłośnicy leśnych wędrówek mogą czuć się bezpiecznie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×